Raiti iecerētā jaunās politiskās partijas "Liepāja kvadrātā" dibināšana tomēr nenoritēja tik gludi kā plānots, trīs no reģistrētajiem dibinātājiem atsauca parakstus.

Partijas dibināšanas sapulce Liepājas latviešu biedrības namā iesākās ar vairāk nekā 20 minūšu nokavēšanos, jo vēl 15 minūtes pēc noliktā sākuma bija piereģistrējušies tikai 199 potenciālie partijas biedri (reģistrācijai bija atvēlētas divas stundas – no pulksten 10 līdz 12). Tomēr galu galā kvorums tika nodrošināts, un, kā apliecināja notāre Larisa Medvedeva, zālē sapulcējušies 204 cilvēki, "Latvijas pilsoņi", tātad tiesīgi balsot par partijas dibināšanu.

Pēc valsts himnas raiti tika ievēlēts sapulces vadītājs – no "Saskaņas" izslēgtais Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Hadarovičs, balsu skaitītāji un vienbalsīgi apstiprināts darba kārtības 3.punkts – politiskās partijas dibināšana, mērķi, nosaukums un simbolika. Partijas nosaukums – "Liepāja kvadrātā", arī Liepāja2 un PPLK (politiskā partija Liepāja kvadrātā). Kā skaidroja Hadarovičs, šāds "atraktīvs" nosaukums izvēlēts vairāku iemeslu dēļ – gan lai piesaistītu uzmanību, gan simbolizētu izaugsmi, tiekšanos uz augšu utt.

Sapulces dalībnieki itin raiti un bez īpašām domstarpībām bija gatavi balsot gan par statūtiem un programmu, gan valdes priekšsēdētāju, vietnieku, valdi, revīzijas un ētikas komisijas locekļiem – balsojumos atturējās vai balsoja "pret" tikai pa vienam dalībniekam.

Tomēr viss nenoritēja tik gludi, kā iecerēts, jo vienā brīdī vārdu lūdza Reinis Točelovskis, kuram tas arī tika dots, bet gaidītās apsveikuma runas vietā šis sapulces dalībnieks paziņoja, ka Jurijs Hadarovičs viņam, viņa ģimenei un visiem liepājniekiem ir parādā. Proti, četrus gadus būdams savā amatā domē, kur viņam ir tikai divi pienākumi – piesaistīt investīcijas un attīstīt tūrisma nozari, vicemērs "braucienos, algās, sekretārēs" iztērējis pusmiljonu eiro, bet piesaistījis investīcijas 15 tūkstoš eiro apjomā! Tāpat viņš balsojis, lobējot ar Šķēli saistītos atkritumu apsaimniekotājus, kuru dēļ daudzi liepājnieki zaudējuši darbu utt.

Sapratis, ka Točelovskis nebūt neatbalsta jauno partiju, sapulces vadītājs viņam vārdu liedza. Tas, savukārt sadusmoja citu sapulces dalībnieci –vadītāja Sintiju Robertu, iepriekš zināmu kā apsaimniekošanas uzņēmuma „MultiHouse" vadītāju. Viņa portālam atzina, ka uz sapulci nākusi, jo tikusi uzrunāta un nākusi iepazīties ar potenciālo politisko spēku. Robertas sašutumu izraisījis tas, ka sapulces dalībniekiem netiek ļauts izteikties, arī 20 minūšu ilgā kavēšanās, jo viņa savu laiku plānojot. Gan Roberta, gan "Drones Technology" izpilddirektors Točelovskis, kā arī šobrīd bezdarbnieks Ivans Matvijčuks, kurš pēc sapulces pienāca pie žurnālistiem, apliecināja, ka atsauks savus parakstus, ar kuriem iepriekš reģistrējušies kā partijas dibināšanas sapulces dalībnieki. Matvijčuku pieņemt šādu lēmumu pamudinājusi Točelovska runa sapulcē un tas, ka viņa ģimene jau ilgstoši tiesājas ar Liepājas autobusu parku, kurš arī saistīts ar Šķēles ģimeni.

Visi trīs apgalvoja, ka nav nevienas partijas biedri vai atbalstītāji, un šāda rīcība ir tikai viņu personīgais lēmums.

Hadarovičs Točelovska uzstāšanos novērtēja kā provokāciju, ko "mēs jau gaidījām". Tas nozīmējot, ka jauno partiju "uztver nopietni un no tās baidās".

Sapulce par partijas valdes priekšsēdētāju ievēlēja Juriju Hadaroviču, bet par vietnieku – Romanu Miloslavski. Partijas valdē ievēlēja arī Ellu Veinbergu, Janu Petrenko, Igoru Glazunovu, Paulu Lefleru un Vadimu Jakubovu.

Pēc Miloslavska sacītā partijas biedri ir gan skolotāji, gan sportisti, gan uzņēmēji – "ļoti dažādi cilvēki, liepājnieki".

Kā apliecināja Latviešu biedrības nama direktore Vita Hartmane, nama zāli uz četrām stundām, no 10 līdz 14 (sapulce gan beidzās vismaz pusstundu ātrāk) noīrējis Jurijs Hadarovičs, samaksājot vairāk nekā 600 eiro. 

Liepājas mēra Ulda Seska komentāru, kā viņš vērtē jaunās partijas dibināšanu un kā tas ietekmēs domes koalīciju, kuru sākotnēji veidoja Liepājas partijas un "Saskaņa", mēra padomnieces pienākumu izpildītāja Līga Ratniece-Kadeģe solīja "ne ātrāk par otrdienu".