Otrdien, 7.martā, Starptautiskās sieviešu dienas priekšvakarā, patīkamas pārvērtības piedzīvoja Sociālā dienesta Veco ļaužu dzīvojamās mājas iedzīvotāji, kurus svētkiem bija ieradušās sapost Liepājas Valsts tehnikuma (LVT) 3. kursa topošās frizieres stilistes. Senioru frizēšanā tehnikuma studenti prakses laikā bija jau otro reizi, un mājas iedzīvotāji par šo iespēju ir ļoti priecīgi, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Par pagaidu frizieru salonu šoreiz pārtapa senioru vingrošanas zāle ar lielo spoguli pa visu sienu un  darba vietām deviņiem frizieriem. Kā pastāstīja mājas vadītāja Linda Nīmane, interese no mājas iedzīvotājiem bijusi liela un vairākiem nācies arī atteikt, jo šoreiz priekšroka dota tiem desmit, kuri reti iziet no mājas un ir ar pārvietošanās grūtībām.

Vairāki seniori ieradās pie friziera riteņkrēslos vai ar nūjiņām, piepalīdzot aprūpētājām, bet dāma viscienījamākos gados bija Antaņina, kura šogad atzīmēs 95 gadu jubileju. Dažas seniores atzina, ka tagad pie friziera sanāk aiziet ļoti reti, kaut gan spēka gados tas apmeklēts regulāri vai pat katru nedēļu.  Starp dāmām bija arī divi kungi, kuri arī posās, lai  sveiktu sievietes svētkos.


Viens pēc otra sirmgalvji priecīgi cēlās no friziera krēsla un atzina, ka jaunais matu griezums ļoti patīk un viņi jūtas pateicīgi par šo jauniešu dāvāto svētku sajūtu. Ar dažiem, kuriem mati atauguši kupli un gari, jaunajām praktikantēm nākas pacensties īpaši, talkā nāca arī skolotāja. Jaunietes arī pašas jutās gandarītas par savu veikumu, redzot prieku veco ļaužu acīs.

Kā pastāstīja LVT direktora vietniece audzināšanas darbā Aiga Ūdre, iniciatīva doties praksē uz Veco ļaužu māju nākusi no pašiem jauniešiem, kuri vēlējušies iepriecināt seniorus ar savām prasmēm. Jaunieši arī atzina, ka viņiem ir interesanti komunicēt ar vecāko paaudzi.      

Kā pastāstīja topošo frizieru skolotāja un galvenā amata prasmju ierādītāja Evita Līce, kura pati nostrādājusi par frizieri 25 gadus, bet par jauno frizieru skolotāju astoņus, šis ir viens no spēcīgākajiem jauno frizieru kursiem pēdējo piecu gadu laikā. "Liepājas frizieriem nāksies sasparoties, kad šī jaunā maiņa sāks strādāt", teica skolotāja. Meitenes regulāri piedalās arī dažādos profesionālos konkursos, iegūstot godalgotas vietas, no kurām augstākā ir otrā vieta "Baltic Beauty" 2022. gadā.

Liepājas Valsts tehnikuma direktora vietniece Aiga Ūdre solīja, ka šī tradīcija – studentu prakses laikā paveikt kādu labu darbu – tiks turpināta un nākamais skaistumkopšanas pasākums Veco ļaužu mājā varētu būt jau maijā, kad atzīmēsim Mātes un Ģimenes dienu.