Lai 2023.gada pavasari sagaidītu veselīgi, projekta "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros pilsētas iedzīvotājiem ir iespēja apmeklēt četru nodarbību ciklu "Uztura psiholoģija un apzināta ēšana", informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Nodarbību cikla mērķis ir sniegt dalībniekiem zināšanas par uztura psiholoģiju un apzinātu ēšanu, iekļaujot tādas tēmas kā "Veselīgs un pilnvērtīgs uzturs", kur tiks aplūkoti mīti un patiesība par veselīgu uzturu, sniegti padomi pilnvērtīgam uzturam un nepieciešamajam kaloriju daudzumam atbilstoši katra individuālajām prasībām, un citi ar pareiza ēšanas režīma veidošanu saistīti jautājumi. Nodarbībā "Veido uztura plānu gudri" tiks aplūkotas uzturvielas un to nozīme, sabalansēta uztura principi un informācija par gatavo pārtikas produktu sastāvu, kā arī skaidrojums par tajos esošajām pārtikas piedevām. Savukārt nodarbībā "Psiholoģisko faktoru loma uztura paradumu veidošanā" dalībnieki uzzinās kā personības tips, temperaments, stress un citi psiholoģiskie faktori ietekmē ēšanas paradumu veidošanos. Cikla noslēdzošajā nodarbībā "Apzināta ēšana" tiks aplūkoti gan apzinātas ēšanas pozitīvie aspekti uz veselību, gan emociju ietekme uz pārtikas produktu izvēli.

Nodarbības vadīs uztura speciāliste Anete Platace un psiholoģe Iveta Dugaņeca. Nodarbību norises vieta – Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Ausekļa ielā 9.

21.03.2023. pulksten 18.00 – 19.30 "Veselīgs un pilnvērtīgs uzturs"
22.03.2023. pulksten 18.00 – 19.30 "Veido uztura plānu gudri"
28.03.2023. pulksten 18.00 – 19.30 "Psiholoģisko faktoru loma uztura paradumu veidošanā"
29.03.2023. pulksten 18.00 – 19.30 "Apzināta ēšana"

Ņemot vērā to, ka vietu skaits nodarbībās ir ierobežots, interesentiem nepieciešams iepriekš reģistrēties, aizpildot anketu forms.gle/YgGrWuvr5pddUhd4A.

Nodarbības organizē Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar SIA "OnPlate". Dalība nodarbībās ir bez maksas. Pasākuma laikā var tikt veiktas fotofiksācijas ar mērķi nodrošināt projekta publicitāti.

Nodarbības tiek finansētas Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 "Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs" ietvaros.

Papildu informācija, sazinoties ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļu, e-pasts: veseliba@liepaja.lv.