Vasara ir īstais laiks, lai dotos īsākos un garākos pārbraucienos. Visdrīzāk, ka šādā braucienā līdzi Jums būs dažādas mantas.  Īpaši daudz mantu varētu būt tad, ja Jums ir bērni. Iespējams var pat nepietikt ar vietu auto bagāžniekā. Mums ir daži ieteikumi, kā visas iecerētās mantas un lietas varētu paņemt līdzi braucienā, lai nekas nebūtu jāatstāj mājās.

Jumta kastes
Jumta kastes jeb jumta bagāžnieki ir no izturīgas plastmasas, jo ir paredzēti tam, ka tie var atrasties jebkādos laika apstākļos. Šādiem bagāžniekiem ir dažādi izmēri, kuru var izvēlēties, ņemot vērā to, kas visbiežāk tiks pārvadāts.  Bieži vien ir tā, ka visas mantas nesaiet auto bagāžniekā, tad jumta kaste ir lielisks risinājums, piemēram, lai pārvadātu drēbes, ja paredzēts vairāku dienu brauciens.

Jumta kastes bagāžnieks ir stiprināms pie jumta sķērsstieņiem, kā arī tas braukšanas laikā bloķējas, lai viss, kas ir iekšā būtu drošībā. Jumta bagāžnieks ir ērti un viegli atverams, lai jebkurā brīdī, kad auto ir apstājies, Jūs varētu paņemt jebko, kas ir nepieciešams.

Jumta bagāžniekiem ir dažādi dizaini, līdz ar to Jūs varat izvēlēties to, kas vislabāk piestāvēs Jūsu auto. Jumta bagāžnieku formas pārsteigs katru no Jums, jo tās ir sākot no ļoti klasiskām formām, līdz pat iegareniem un saplacinātiem formu variantiem. Bagāžnieka forma gan bieži vien ir saistīta tieši ar slodzi, kādu tajā var pārvadāt.

Ja esat nolēmuši iegādāties jumta bagāžnieku, tad ir jānoskaidro maksimālais svargs kg, ko var pārvadāt uz auto jumta, lai tiktu ievēroti visi drošības standarti.  Ja jumta bagāžniekā ievietotās mantas pārsniegs atļauto svaru, Jūs riskējat sabojāt auto. Šādu informāciju var meklēt auto ražotāja mājas lapā vai ražotāja rokasgrāmatā. Tirgū visbiežāk ir pieejami jumta bagāžnieki no 300 l - 600 l tilpumā.

Ja vēlaties jumta bagāžniekā pārvadāt, piemēram, slēpošanas vai snovborda inventāru, tad ir iespējams iegādāties speciāli tam paredzētu jumta bagāžnieku.


 Jumta šķērsstieņi
Jumta šķērsstieņi tiek izgatavoti no izturīga un viegla materiāla (tērauda, cinka vai alumīnija), kas lieliski piefiksējas jumtam. Protams, brauciena laikā nerada ne troksni, ne īpašu pretestību.  Jumta šķērsstieņu uzlikšana un noņemšana ir viegls un ātrs process, līdz ar to daudzi cilvēki šī bagāžnieka veidam dod priekšroku.

Alumīnija darinātie šķērsstieņi būs krietni vien vieglāki par citiem veidiem, kā arī tie būs krietni vien pievilcīgāki. Salīdzinot ar citiem šķērsstieņu veidiem, šiem būs augsta cena. Toties ir vērts maksāt par komfortu.

Ja izvēlēsieties cinkotus šķērsstieņus ar melnu plastmasu pārklātas tērauda sijas, tad šķērsstieņi būs lētāka izvēle. Katrs var izraudzīties to piedāvājumu, kas ir atbilstošs maciņam.

Iegādājoties jumta šķērsstieņus  (https://220.lv/lv/auto-preces/auto-turisma-inventars/jumta-skersstieni), ir jāņem vērā, vai tie būs atbilstoši Jūsu auto modelim, bet šādu informāciju allaž ir iespējams noskaidrot pie pārdevēja.

Lai lietu pārvadāšana būtu maksimāli droša, ir ieteicams izvēlēties gan šķērsstieņus, gan to stiprinājumus no viena ražotāja, tādējādi nodrošinot sev drošu pārvietošanos ar auto. Pie škērsstieņiem ir iespējams piemontēt arī dažādus papildaprīkojuma rīkus, piemēram, lai pārvadātu velosipēdu.

Dažādus jumta bagāžnieku veidus ir iespējams iegādāties e - veikalā 220.lv, kur katrs atradīs savam auto piemērotāko jumta bagāžnieku gan ņemot vērā dizainu, cenu un citas prasības, lai Jūs būtu priecīgi katru reizi dodoties ceļā un baudot maksimāli ērtu un komfortablu braucienu.