Bērnu dārza izlaidums ir pirmais mazais pakāpiens mūsu bērna izglītībā. Mazulis bērnu dārzā ir apguvis ne tikai pamatzināšanas turpmākajām skolas gaitām, attīstījis savus radošos talantus un mācījies būt pastāvīgs, bet arī ieguvis savus pirmos draugus. Ar bērnu dārza izlaidumu šis īsais, bet ļoti nozīmīgais posms bērna dzīvē noslēdzas, un daudzas ģimenes izvēlas šo dienu atzīmēt un pasniegt mazajam absolventam kādu dāvanu.

Interneta lielveikals 220.lv ir sagatavojis dāvanu idejas, kas jums palīdzēs izvēlēties savam mazulim vispiemērotāko. Dāvanas esam iedalījuši trīs grupās: attīstošās, izglītojošās un praktiskās dāvanas.

Labākās attīstošās dāvanas

Attīstošas dāvanas bērnam palīdz attīstīt viņa prasmes un spējas konkrētā jomā. Jomas var būt dažādas – sports, māksla, mūzika, tāpat arī prasmes – zīmēšana, gleznošana, veidošana, konstruēšana.
Viena no populārākajām attīstošajām rotaļlietām ir daudzveidīgie LEGO komplekti.
• LEGO
LEGO veicina bērnu attīstību daudzos aspektos. LEGO palīdz attīstīt bērna radošumu, smalko motoriku, telpisko izpratni, problēmu risināšanas prasmes, sadarbības spējas un neatlaidību. LEGO trenē bērna kognitīvās un intelektuālās prasmes. Turklāt, būvējot ar LEGO, nepieciešams ievērot praktiskās fizikas principus, kas vēlāk palīdzēs izprast daudz sarežģītāko teoriju.
• Galda spēles
Daudzas spēles var būt ne tikai jautras kā, piemēram, Ice Cool, bet arī attīstošas. Piemēram, stratēģijas spēles Monopols un Catan, jau būs piemērotas bērniem, kas ir nedaudz vecāki un spēj saprast spēles noteikumus un konceptus. Turklāt ir daudzas citas spēles, kas ir speciāli radītas mazākiem bērniem, un kas var palīdzēt attīstīt plānošanas, stratēģiskās domāšanas, lēmumu pieņemšanas un problēmu risināšanas prasmes. Piemēram, galda spēle Uno.
• Radošie komplekti
Šajā sadaļā ietilpst dažādas radošumu veicinošas dāvanas, piemēram,  krāsas gleznošanai, eļļas un pasteļkrītiņi, zīmuļi, materiāli 3D modelēšanai. Šie komplekti attīsta bērna radošumu, motoriku un pacietību.

Labākās izglītojošās dāvanas

Izglītojošas dāvanas bērnam palīdz attīstīt viņa prātu un intelektuālās spējas. Tas ir dāvanas, kuras turpmāk varēs izmantot, lai padziļinātāk apgūtu mācību vielu vai paplašinātu redzesloku. Dāvanas, piemēram, grāmatas, izzinošas interaktīvās spēles un mācību komplekti var palīdzēt bērnam attīstīt noderīgas prasmes, piemēram, lasīšanu, matemātiku, valodu un problēmu risināšanu.
• Grāmatas
Jebkura vecuma bērnam grāmatas ir lieliska izglītojoša dāvana. Ilustratīvās enciklopēdijas par dažādām tēmām būs vispiemērotākās.
• Interaktīvās spēles
Šāda veida spēles var būt izglītojošas un interaktīvas vienlaikus. Piemēram, bērni var mācīties angļu valodu ar interaktīvo valodas spēli.
• Jaunā pētnieka komplekti
Nenoliedzami pat tik jaunā vecumā ir bērni, kas jau aizraujas ar dabaszinātnēm. Pirmais ķīmijas komplekts, ar kuru radīt jautrus krāsu sprādzienus, demonstrēt nekaitīgas, bet efektīgas ķīmiskas reakcijas, izmēģināt kristālu audzēšanu, būs dāvana, kas sajūsminās ikvienu jauno dabas pētnieku.

Lai arī attīstošas un izglītojošas dāvanas pirmajā brīdī šķiet līdzīgas, atšķirība starp tām ir tajā, ka attīstošas dāvanas palīdz attīstīt konkrētu prasmi, savukārt izglītojošas dāvanas dod vispārējas zināšanas, attīsta  dzīvē noderīgas prasmes un intelektuālās spējas.

Labākās praktiskās dāvanas

Tās ir noderīgas dāvanas pirmajam skolas gadam. Dažādas kancelejas preces, ērta skolas soma un ietilpīgs penālis. Noderīgs mācību palīglīdzeklis būs pasaules globuss.
• Viedpulkstenis
Ikviens bērns novērtēs jaunās tehnoloģijas. Mūsdienīgu bērnu viedpulksteni ar atrašanās vietas noteikšanas funkciju iespējams iegādāties arī par ļoti pieņemamām cenām. Pateicoties atrašanās vietas noteikšanas sistēmai, zvanīšanas un ziņojumapmaiņas funkcijām, vecāki vienmēr var sazināties ar savu bērnu. Turklāt viedajam pulkstenim ir SOS poga, balss un tālvadības kameras iespējas. Produkts ir lielisks risinājums bērniem un viņu vecākiem, kuriem patīk inovācijas.
• Momentfoto kamera
Jaukās vasaras atmiņas, ģimeni un savus draugus bērns varēs fiksēt ar šo  noderīgo ierīci. Momentfoto kamera, vai arī polaroida kamera, darbojas pēc instant filmas tehnoloģijas, kas ļauj attēlus uzreiz izdrukāt. Fiksējam bērnam svarīgo mirkli reālajā laikā!