Bieži pēc garas darba nedēļas rodas dabiska vēlme atpūtināt savu ķermeni un atbrīvoties no saspringuma. Nereti dodamies uz baseinu un ļaujamies ūdens labvēlīgai iedarbībai; citreiz piemērotāka šķitīs ilga pastaiga mežā vai gar jūras krastu. Tomēr ir sen zināmi paņēmieni, kuru regulāra praktizēšana ķermeni ne tikai relaksē, bet sniedz tam vispusīgu terapeitisku efektu. Runa ir par masāžu, ko varam veikt savās mājās, izmantojot masāžas eļļas, masāžas ierīces un palīgierīces vai vislabāko dabas doto masāžas rīku  - savas delnas un pirkstus.

Kāpēc masāžai ir tāda nozīme?
Masāža pozitīvi ietekmē visa ķermeņa veselību -  veicina asins cirkulāciju, atslābina muskuļus un nervus, uzlabo miega kvalitāti, padara ādu tvirtāku un sniedz vēl daudzus citus vērtīgus ieguvumus. Masāžas var veikt pie profesionāļa  –masāžas speciālista, taču masāžu iespējams regulāri veikt arī mājās, kas ir lielisks veids, kā rūpēties par savu labsajūtu. Tā veicina asinsriti tajā ķermeņa vietā, uz kuru iedarbojamies. Tomēr tās iedarbība ir daudz plašāka.
• Stimulējoša iedarbība uz sirdi un asinsvadu sistēmu;
• Palielina asinsvadu sieniņu elastīgumu, tos paplašinot – tādējādi orgāni saņem vairāk barības vielu un skābekļa;
• Paātrina limfas teci – šūnas ātrāk atbrīvojas no vielmaiņas produktiem;
• Atslābina savilktus muskuļus;
• Uzlabo locītavu funkcionalitāti – pieaug to kustību amplitūda;
• Āda iegūst veselīgu izskatu un tvirtumu;
• Masāža spējīga aizkavēt novecošanās procesus, aktivizējot organismā vielmaiņas procesus;
• Mazina nogurumu un stresu;
• Nomierina.
Lūk, būtiskākais, ko veicina un uzlabo masāža. Masāža nav iedomājama bez kvalitatīvas masāžas eļļas.

Masāžas eļļas
Masāžas eļļa ir galvenā masāžas procesa sastāvdaļa. Tā nodrošina vieglu plaukstu slīdamību, mitrina un mīkstina ādu, nogludina plaisas un plīsums. Laba masāžas eļļa palīdz ātri sasildīt ķermeni un paātrināt šūnu atjaunošanās procesu, tādējādi palielinot ādas elastību. Uzreiz jāpiebilst, ka ne visas ķermeņa eļļas ir piemērotas masāžai. Tāpat atšķiras āda, uz kuru iedarbojas eļļa, tādēļ tik svarīgi atrast sev piemērotāko.
Izšķir bāzes eļļas, ko izmanto visu veidu masāžām un aromātiskās masāžas eļļas, kas palīdz apvienot  ķermeņa masāžu ar aromterapiju.

Populārākās bāzes eļļas:
• Mandeļu masāžas eļļa – bieži izmanto sejas un kakla masēšanai;
• Vīnogu kauliņu masāžas eļļa – dziļi baro ādu un kavē tās novecošanās procesus; iesaka celulīta ārstēšanai;
• Kokosriekstu masāžas eļļa – universāla eļļa ar vieglu aromātu, kas arī labi uzsūcas ādā;
• Jojobas eļļa - neatstāj taukainu spīdumu un  labi uzsūcas;
• Sezama masāžas eļļa – tā ir hipoalerģiska un piemērota visiem ādas tipiem; Sezama eļļa satur daudz mikroelementu un vitamīnu, kas palīdz palēnināt ādas novecošanās procesu, kā arī piešķir tai elastību un mirdzumu.

Jāatceras, ka pirms lietošanas rūpīgi jāiepazīstas ar eļļu lietošanas pamācību, jo dažas no tām nav piemērotas regulārai lietošanai.
Parasti lietošana mājas apstākļos – iemasē maigām apļveida kustībām tajās ķermeņa zonās, kam nepieciešama viegla masāža. Eļļu no iepakojuma arī izsmidzina uz ādas plānā kārtiņā un maigi iemasē apļveida kustībām.

Masāžas tehnika
Ir piecas klasiskās masāžas paņēmienu grupas – glaudīšana, berzēšana, vibrināšana, mīcīšana un dauzīšana. Ar masāžas ierīču un palīgierīcu palīdzību iespējams arī mājas apstākļos veikt efektīvu masāžu.

Pašmasāžas palīglīdzekļu klāsts ir plašs – gan gludi rullīši, gan ezīši – dažādu formu masējamie ar izciļņiem vai adatiņām, gan vibrējošas un sildošas ierīces. Galvenais atcerēties, ka masāžas laikā nedrīkst skart limfmezglus, tāpat nevajag pārcensties ar spēka izmantošanu. Nedrīkst sākt sāpēt, jo tas var radīt nevēlamu veģetatīvu reakciju, piemēram, muskuļu saspringumu.

Iepazīstaties ar masāžas eļļām dažādiem ādas tipiem tirdzniecības centrā internetā 220.lv piedāvājumā.