Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Palangas pilsētas Pašvaldības administrāciju, kas ir vadošais partneris, Liepājas pilsētas pašvaldības iestādi "Komunālā pārvalde", Liepājas pilsētas pašvaldības iestādi "Liepājas pilsētas Pašvaldības policija, Neringas pašvaldības administrāciju un Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas dienestu uzsāka projektu projekta "Only safe!", informē Valsts policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Projekta vispārējais mērķis ir uzlabot sabiedrisko pakalpojumu efektivitāti, stiprinot kapacitāti un sadarbību starp institūcijām Rietumu Lietuvas un Kurzemes reģionos. Projekta mērķis ir uzlabot sadarbību un koordināciju starp institūcijām, kas atbildīgas par cilvēku drošību ūdenī, glābēju gatavību izmantojot mūsdienīgus glābšanas līdzekļus ikdienā. Līdz šim, ņemot vērā situāciju ar vīrusa izplatību pasaulē, Valsts policija ar projekta partneriem noturēja attālinātu tikšanos, proti, tiešsaistes sanāksi, kurā tika apriesta projekta norise, aktivitātes un termiņi.

Rakstot projekta pieteikumu, katrs norādīja uz tām lietām, kuras konkrētajam dienestam vai pašvaldībai būtu noderīgas. Kopīgais ieguvums būs pieredzes apmaiņa un glābēju mācības, kurās tiks papildinātas praktiskās zināšanas un iemaņas, kā arī nepieciešamā ekipējuma papildinājums, pildot dienesta pienākumus, kas atvieglos pašu dienesta darbu un pilnveidos to kapacitāti. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas savā rīcībā iegūs apvidus automašīnu ar piekabes āķi lai ātri un ērti varētu izņemt un pārvietot liela izmēra pierādījumus,, kā arī ceļu satiksmes negadījuma pierādījumu pārvietošana, patrulēšana, sabiedriskās kārtības nodrošināšana. Tiks iegūts arī kvadricikls, piekabe un glābšanas piederumu komplekti.

Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta datiem, 2018.gadā Latvijā no ūdenstilpnēm izcelti 118 cilvēki, 2019.gadā – 96, savukārt 2020.gadā līdz šim brīdim – 96. Iepriekšējos gados Kurzemes reģionā no ūdenstilpēm izcelts sekojošs bojāgājušu cilvēku skaits: 2017.gadā – 13, 2018.gadā – 21, bet 2019.gadā – 24.

Projekta "Only safe!" ilgums ir 24 mēneši un tas tiek realizēts Interreg V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir 529 192,21 eiro, no kuriem 85% jeb 449 813,34 eiro finansē Eiropas reģionālās attīstības fonds. Programmas mērķis ir sekmēt reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam. Vairāk par programmu: www.latlit.eu un www.europa.eu.

Links uz projekta lapu.