Liepājas Universitāti apmeklēja IT uzņēmuma "Squalio" pārstāvji Aigars Valdmanis un Einārs Garoza, lai vienotos ar Liepājas Universitāti par sadarbību.

Sarunā piedalījās Dabas un inženierzinātņu fakultātes dekāne Anita Jansone, kā arī Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš, informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

"Squalio" ir arī kustības "Valsts #196" dibinātāji ar mērķi veicināt Latvijas iedzīvotāju digitālās identitātes nostiprināšanu un attīstīšanu datu tehnoloģiju laikmetā, kopā strādājot pašvaldībām, ministrijām, uzņēmējiem un akadēmiskajiem spēkiem. Šobrīd projektā jau līdzdarbojas vairākas augstskolas, katrai ir savi uzdevumi un mērķi, tādi ir jāatrod arī Liepājas Universitātei.

Otrs sadarbības virziens varētu būt iestāšanās nevalstiskajā organizācijā "IT klasteris", kuras uzdevums ir veidot kontaktu starp tirgus spēlētājiem – IT uzņēmumiem un speciālistiem, un ES piedāvāto finansējumu.

Liepājas Universitātes galvenā speciāliste projektu vadībā Inga Vasermane atzīst: "Ar šiem projektiem mēs iegūstam ieguldījumu pētniecībā, iespējas studentiem strādāt projektos, kas vajadzīgi pilsētai, tā ir IT tēla popularizēšana, padarot to saprotamu cilvēkiem, kā arī sinerģija starp uzņēmumiem, nevalstiskajām organizācijām un zinātniekiem."

Pateicoties sadarbības sākumam, tuvākā laika viesi Liepājas Universitātē varētu būt tehnoloģiju milža "Microsoft" pārstāvji, lai runātu par tehnoloģijām, kas interesantas gan uzņēmumiem, gan studentiem.