"Liepājas partija" valdes sēdē pieņēmusi lēmumu kandidēšanai 13. Saeimas vēlēšanās virzīt vairākus kandidātus, arī deputātus Aiju Barču un Valdi Skujiņu, kuri kandidēs ZZS sarakstā Kurzemē.

Premjerministru Māri Kučinski virzīs ZZS sarakstā Vidzemes vēlēšanu apgabalā, informē "Liepājas partijas" pārstāve Dace Gruntmane.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kurš arī iepriekš tika minēts starp iespējamiem Saeimas deputātu kandidātiem, vēlēšanās nekandidēs, bet turpinās darbu Liepājas domē.

""Liepājas partijai" Saeimas vēlēšanām ir ļoti spēcīgi kandidāti, kas sevi jau labi ir pierādījuši parlamentārajā darbā. Domāju, ka par Aiju Barču zinošāka cilvēka sociālajā jomā Latvijā nav. Tas ir liels "Liepājas partijas" pienesums – ar sociāli atbildīgu politiku strādāt visas Latvijas labā! Tāpat Valdis Skujiņš ir iestājies par svarīgiem kultūrpolitikas jautājumiem un liepājnieku interešu pārstāvniecību Saeimā. Īpaši varu pieminēt to milzīgo darbu Latvijas iedzīvotāju labā, ko dara Ministru prezidents Māris Kučinskis, būdams "Liepājas partijas" biedrs. Viņš nav baidījies pieķerties problēmjomām, kurās nav vienkārša risinājuma, bet iesāktās reformas ir jānoved līdz veiksmīgam galam," skaidro U.Sesks.

Pats U.Sesks skaidroja, ka kopīgi ar partijas valdes locekļiem pieņēmis lēmumu 13. Saeimas vēlēšanās nekandidēt. "Par 13. Saeimas vēlēšanām esam ļoti rūpīgi analizējuši un diskutējuši "Liepājas partijas" valdē. Esam analizējuši Kurzemes iedzīvotāju viedokli dažādās aptaujās, jūtu lielu atbalstu un paldies par augsto novērtējumu, taču "Liepājas partijas" valdes lēmums paredz kā primāro uzdevumu nodrošināt sekmīgu Liepājas vēlētājiem doto solījumu izpildi Liepājas domē. "Liepājas partija" ir saņēmusi sešus no 15 deputātu mandātiem, tādēļ domes vadībā ir jāsaglabā proporcionāla pārstāvība," norāda U.Sesks.

Viņš skaidroja, ka rudenī pēc Saeimas vēlēšanām ir gaidāma visas domes vadības darbības izvērtējums, pēc kā arī deputātiem būs jālemj ar iespējamām izmaiņām domes vadības sastāvā. "Šos jautājumus lemj kolektīvi, deputātiem balsojot. "Liepājas partijas" valde iestājās par to, ka proporcijas domes vadībā būtu jāsaglabā. Esmu jau teicis, ka amati nav mans pašmērķis un es domāju, ka ir laiks dot iespēju kādam citam sevi pierādīt šajā amatā, turklāt starp esošajiem deputātiem mums ir līdzvērtīgi spēcīgi profesionāļi no dažādām jomām, ar pieredzi un sakariem valdības gaiteņos un Saeimā, kā ar Eiropas Savienības vadībā, kuri var paveikt vērtīgas un liepājniekiem un Latvijas iedzīvotājiem ļoti svarīgas lietas," noradīja U.Sesks.

Liepājas pilsētas domē ievēlētie "Liepājas partijas" deputāti turpinās darbu pie pilsētas attīstības plāna, veidojot Liepāju par pilsētu, kur apvienotas mazas pilsētas ērtības ar lielpilsētas iespējām, lai Liepāja attīstītos arvien straujāk un kļūtu arvien ērtāka dzīvošanai, sportošanai, kultūras baudīšanai, izglītības iegūšanai, veselības aprūpei un strādāšanai.