Uz portāla irliepaja.lv jautājumiem atbild Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos, Liepājas partijas priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Kā "Liepājas partija" gatavojas pašvaldības vēlēšanām, kas paredzētas nākamgad?
Politikā laika gaitā mums ir bijusi iespēja vērot gan partijas viendienītes, kas pēkšņi kā komēta parādās debesīs, spoži uzmirdz un tikpat drīz arī izdziest, pazūdot no politiskās skatuves, bet ir arī partijas, kas spēj saglabāt noturību un pēctecību ilgtermiņā. "Liepājas partija" pieder pie pēdējām minētajām. Nākamgad gaidāmās pašvaldību vēlēšanas "Liepājas partijai" būs jau piektās vēlēšanas un partija tajās noteikti startēs ar savu programmu un savu sarakstu.


Šobrīd varu teikt, ka partijas dzīvē darbs ne mirkli nav apstājies, jo iepriekšējās vēlēšanās mēs devām liepājniekiem konkrētus solījumus, ko vēlamies uzlabot Liepājā, un šobrīd notiek darbs pie šo solījumu īstenošanas. Tikko pašvaldībā apstiprinātais budžets ir viens no piemēriem tam, ka secīgi soli pa solim pildām to, ko bijām apņēmušies pirms iepriekšējām vēlēšanām un kam liepājnieki ir devuši mums mandātu – palielināts bērna piedzimšanas pabalsts, plašāks sociālais atbalsts liepājniekiem, finansējums skolu un bērnudārzu modernizācijai, infrastruktūras atbalsts jaunu ražotņu izveidei, investīcijas pilsētvides uzlabošanā.


Daudzi smīkņāja, kad, ejot uz vēlēšanām, teicām, ka nākamo četru gadu laikā Liepājā veicināsim vismaz desmit jaunu ražotņu attīstību un darbavietu skaita pieaugumu par 2000 vietām,


taču šodien redzam, ka esam bijuši uz pareizā ceļa – uzbūvētas jau piecas jaunas ražotnes (Karostā, Meldru ielā, Laumas mikrorajonā), šobrīd būvniecības procesā ir vēl četras, savukārt vēl vismaz septiņas ražotnes tiek projektētas. Līdzīgi arī ar darbavietu skaitu: ja pēc oficiālās statistikas 2016. gada beigās Liepājā reģistrētajos uzņēmumos bija 26 826 darbavietas, tad pēc pēdējiem datiem darbavietu skaits pagājušā gada trešajā ceturksnī bija 28 846. Tas nozīmē, ka pieaugums ir par 2020 vietām. Protams, tas ir pašu uzņēmēju nopelns un attīstība, taču no pašvaldības puses esam centušies pilsētā radīt uzņēmējdarbībai labvēlīgu un atvērtu vidi, infrastruktūras atbalstu, lai šāda attīstība notiktu un ienāktu arvien jauni uzņēmumi.


Ne vienmēr un ar visiem projektiem ir veicies tik sekmīgi, kā bijām iecerējuši, piemēram, ar futbola slēgtās halles būvniecību, ir nācies arī saskarties arī ar jauniem izaicinājumiem, ar kuriem iepriekš nebijām rēķinājušies, – gan administratīvi teritoriālās reformas potenciālo ietekmi uz Liepāju, gan arī bijušās rūpnīcas "Liepājas metalurgs" teritorijas ilgstošo dīkstāvi un līdz šim nesekmīgajiem mēģinājumiem to atgriezt saimnieciskajā apritē.


Līdz ar to darāmo darbu vēl ir daudz.


Kādas personālijas būs "Liepājas partijas" sarakstā un kas būs partijas mēra amata kandidāts?
Kādas tieši būs personālijas? Domāju, šobrīd par to vēl būtu pāragri runāt, taču "Liepājas partijas" dibinātāju kodols vienmēr ir bijis ikvienam liepājniekam zināmi ļaudis, kuri sevi jau pierādījuši darbos katrs savā nozarē – izglītībā, sportā, veselības aprūpē, uzņēmējdarbībā, pašvaldības darbā, kultūrā vai citās. Domāju, "Liepājas partijas" sarakstā mēs šādus cilvēkus redzēsim – kas ne tikai sola, bet reāli jau sevi pierādījuši ar darbiem.