Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesijā atkārtoti par LOK izpildkomitejas locekli ievēlēts Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Kā informē Liepājas mēra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Līga Ratniece-Kadeģe, Sesks uzsver, ka nav svarīgi kādu sporta veidu izvēlas liepājnieki, svarīgi, lai viņi sporto, ir fiziski aktīvi, nostiprina savu veselību, iegūst labu pašsajūtu un vingru augumu. Liepāja mērķtiecīgi attīstot bērnu un jauniešu iesaistīšanos dažādos sporta veidos, veicina jaunu talantu veidošanos, kas ikdienas rūdījumu gūst treniņos un tiek neatlaidīgi slīpēti kā dārgakmeņi, lai kāds no viņiem parādītu augstus sasniegumus un spoži mirdzētu Eiropas un pasaules sporta sacensībās, nesot Liepajas vārdu pasaulē. Apliecinājums tam ir tādas spožas zvaigznes, kā piemēram, Kristaps Porziņģis, Anastasija Sevastova, Pauls Jonass u.c. Viņi ne tikai rādu augstus sasniegumus sportā, bet ar savu piemēru motivē mazos, trenēties un tiekties uz rezultātu.

Uldis Sesks ar lepnumu atzīst, ka Liepājā cilvēki sporto gan sava prieka pēc, skrienot, nūjojot, braucot ar velosipēdu vai arī spēlējot kādu iecienītiem sporta veidiem pilsētas čempionātos, gan kaldina augstas raudzes sportistus. Cilvēki vēlas būt aktīvi un pašvaldība rūpējas, lai viņiem būtu kur to darīt – sporta zāles, stadioni, aprīkoti sporta laukumi pie izglītības iestādēm, Liepājas Olimpiskais centrs un jau pavisam drīz arī Vieglatlētikas manēža. Ne velti, izvērtējot Liepājas sporta infrastruktūru, pieejamo sporta pasākumu klāstu, pieredzi un sabiedrības iesaisti veselīga dzīvesveida popularizēšanā, Eiropas Sporta pilsētu asociācija pieņēma oficiālu lēmumu piešķirt Liepājai titulu  Eiropas Sporta pilsēta 2016".

LOK izpildkomiteja ir LOK pārvaldes institūcija, kas sastāv no LOK prezidenta, ģenerālsekretāra, diviem viceprezidentiem un 17 citiem izpildkomitejas locekļiem. Saskaņā ar LOK statūtiem un Olimpisko Hartu objektīvajam balsu vairākumam LOK Izpildkomitejā jāpieder tajā ievēlētajiem nacionālo federāciju, savienību vai citu apvienību pārstāvjiem, kuru pārvaldītie sporta veidi iekļauti Olimpisko spēļu programmā. LOK izpildkomitejā ievēlēti arī Latvijas pilsētu Valmieras, Ventspils, Jelgavas un Liepājas domes priekšsēdētāji.

LOK Ģenerālās asamblejas darba kārtībā bija arī pārskats par LOK darbību no 2013. līdz 2016.gadam, ieskaitot 2014.gada Soču ziemas Olimpiskās spēles un 2016.gada Riodežaneiro Olimpiskās spēles. LOK Ģenerālās asamblejas dalībnieki Latvijas sportistu startu 2016.gada Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs novērtēja kā apmierinošu, bet vairāku atlētu veikums pelnījis labu novērtējumu.

Pēc LOK darbības atjaunošanas 1988.gadā tai ir bijuši divi prezidenti. No 1988. līdz 2004.gadam LOK prezidents bija Vilnis Baltiņš (amatā 4 termiņus), bet no 2004.gada LOK prezidents ir Aldons Vrubļevskis.