Katra gada novembrī notiek starptautiska kampaņa 16 dienas pret vardarbību "Iekrāso pasauli oranžu". Tā ir ANO vispasaules iniciatīva – 16 dienas aktīvisma pret vardarbību dzimuma dēļ, kas sākas 25. novembrī, Starptautiskajā dienā vardarbības pret sievietēm izskaušanai, un turpinās līdz 10. decembrim, Cilvēktiesību dienai.

Šī gada 16 dienu aktīvisma globālā tēma ir "Iekrāso pasauli oranžu: izbeidziet vardarbību pret sievietēm nekavējoties!", informē "Centra Marta" Liepājā vadītāja Madara Lapsa.

Vardarbība ģimenē ir fizisko, seksuālo, verbālo, emocionālo un ekonomisko aizskārumu cikls, kas atkārtojas arvien biežāk un kas tiek izmantots pret sievieti no partnera (vīra, drauga) vai citu tuvinieku (pieaugušo bērnu, u.c.) puses, lai upuri kontrolētu un iegūtu un noturētu varu pār to.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem, katra trešā sieviete pasaulē savas dzīves laikā ir cietusi no partnera fiziskas un/ vai seksuālas vardarbības vai nepartnera seksuālas vardarbības. Vardarbība var turpināties arī attiecības šķirot. Daļa sieviešu neziņo par piedzīvoto vardarbību policijai un tāpēc varmāka nenonāk policijas vai citu dienestu redzeslokā.

Ja Tu ciet no vardarbības ģimenē, meklē atbalstu Liepājas "Centrā Marta", kur iespējams saņemt profesionālus sociālos pakalpojumus bez maksas. "Centra Marta" pakalpojumi ir reģistrēti sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā, un organizācijai ir piešķirts sociālā labuma statuss.

"Centra Marta" atrodas Kūrmājas prospektā 11, Liepājā. Pietiekties uz tikšanos iespējams, zvanot pa tālruni 29195442 vai rakstot uz centrs@martaliepaja.lv.