Publicitātes attēls


Aicinām pieteikties jauniešus vecumā no 15 līdz 19 gadiem radošo sarunu darbnīcai "Kā mācēt attiecības?", kas notiks jau piektdien, 10. novembrī, pulksten 16 "Jauniešu mājā" Kungu ielā 24, portālu informēja centra "Marta" Liepājas filiāles vadītāja Madara Lapsa.

Vardarbība ģimenē un ar dzimumu saistīta vardarbība joprojām ir klātesoša un aktuāla problēma Latvijā. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes veiktā apsekojuma "Vardarbības izplatība Latvijā 2021" dati – katra ceturtā sieviete un katrs piektais vīrietis 18-47 gadu vecumā ir pieredzējuši fizisku vai seksuālu vardarbību. Savukārt katra trešā sieviete Latvijā attiecībās ir pieredzējusi psiholoģisku, fizisku vai seksuālu vardarbību vai vairāku vardarbības formu kombināciju.

Lai mazinātu vardarbības ģimenē un ar dzimumu saistītas vardarbības izplatību, būtiska nozīme ir efektīvai vardarbības novēršanai un preventīvai pieejai, tādēļ Labklājības ministrija sadarbībā ar biedrību "Marta" rīko radošo sarunu darbnīcu ciklu visā Latvijā.

Dažādās Latvijas vietās norisinās septiņas sarunu darbnīcas, kuru laikā ar neformālo izglītības metožu palīdzību tiek veicināta izpratne par dzimumu līdztiesību un pilnveidotas jauniešu prasmes par cieņpilnu un līdztiesībā balstītu attiecību veidošanu un vardarbības mazināšanu sabiedrībā.

Pieteikties dalībai Liepājas darbnīcā var, sekojot saitei ŠEIT vai zvanot 26 308 079, rakstot centrs@martaliepaja.lv

Vairāk informācijas ŠEIT.