28. un 29. novembrī Liepājā darba vizītē viesojas Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Braiens Svorks (Brian Szwarc), portālu informēja Liepājas pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Vizītes laikā vēstnieks tikās gan ar Liepājas domes vadību, lai pārrunātu potenciālās abu pušu sadarbības iespējas, gan devās uz Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un Jūras spēku (JS) vienībām.

Kopā ar vēstnieku vizītē piedalās arī Kanādas Aizsardzības atašejs Latvijā pulkvedis Roberts Fosters (Col Robert Foster) un Kanādas vēstniecības politikas un sabiedrisko attiecību pārstāve Aija Matule.

Sarunās ar domes vadību, Kanādas vēstnieks pauda, ka Kanāda ir unikālām dabas, kultūras un vēstures tradīcijām bagāta valsts, kas ir gatava dalīties savā pieredzē un tradīcijās, īstenojot abu pušu sadarbību dažādos sabiedrībai svarīgos projektos. Tāpat sarunu laikā tika veltīta uzmanība klimata un zaļās enerģijas jautājumiem, tika pārrunātas dažādas tehnoloģiju un viedo risinājumu iespējas un Kanādas uzņēmēju potenciālā interese par Liepājas piedāvājumu.

Sarunas laikā būtisks temats bija arī par Kanādas bruņoto spēku pavēlniecības (Task Force Latvia), kas ir daļa no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas, vadošo lomu Latvijā. Tostarp par dažādiem sabiedrības iesaistes pasākumiem,  lai tuvinātu mūsu sabiedrību ar Kanādas karavīriem, kuri ir dislocēti Latvijā un gādā par iedzīvotāju drošību.

Vizītes ietvaros vēstniekam rīt plānots vēl Liepājas lidostas apmeklējums, lai uzzinātu par lidostas attīstības perspektīvām un lidostā notiekošajām aktivitātēm, savukārt vēlāk vēstnieks apmeklēs centra "Marta" Liepājas filiāli, ar kuru Kanādas vēstniecībai ir aktīva sadarbība un kas īsteno dažādas iniciatīvas un sniedz pakalpojumus vardarbībā cietušām personām, piesaistot gan valsts, gan Eiropas Savienības, gan arī Kanādas finansējumu.

Kanādas vēstniecība aktīvi atbalsta arī dažādas sabiedriskās aktivitātes, ko veic citas Liepājas Nevalstiskās organizācijas. Lai vairotu izpratni par brīvprātīgo darbu un veicinātu sabiedrības iesaistīšanos, 2019. gadā ar vēstniecības atbalstu Liepājā tika rīkotas ikgadējās Brīvprātīgā darba dienas, kurās piedalījās arī Kanādas vēstnieks Kevins Rekss (Kevin Rex).

Kanādas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Braiens Svorks akreditēts amatā 2022. gada 7. septembrī.