Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 178 Lilijas un 37 Liānas. Dzimšanas dienā sveicam Inesi Sērdieni.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Esmu dzimusi liepājniece ar labi izbaudītu Rīgas skrējiena garšu. Šobrīd mana diena un nereti arī nakts stundas paiet domās par liepājniekiem un Liepāju un to, ko vēlos šeit redzēt, par to, kas, ticu, iedvesmos. Pašlaik strādāju pie laikmetīgās mākslas nakts "Akti Naktī", kas notiks 17.maijā vienlaicīgi ar Muzeju nakti. Savā ziņā varu teikt, ka esmu viena no tiem laimīgajiem cilvēkiem, kas strādā savu hobiju. Daru to, kas vislabāk patīk, rīkoju kultūras un mākslas pasākumus. Mana ikdiena paiet plūstot pa Liepājas dzīslām, tiekoties ar tiem, kas uztur tās pulsu.

Ko jums nozīmē būt austrasbērnam?
Austra un austrasbērni mani ir "noveduši tik tālu", ka esmu rakstījusi par dziesminiekiem pat bakalaura darbu, absolvējot Latvijas Kultūras akadēmiju, un esmu viena no Vislatvijas dziesminieku saieta rīkotājiem Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā "Lielkrūzes". Un par to esmu bezgala pateicīga tieši Austrai. Ko nozīmē būt austrasbērnam – sarežģīti atbildēt bez bakalaura darba apjoma. Tas ir dzīvesveids, tā ir sirds sajūta, piederība, ģimene, ceļš.  

Kur jūs gūstat iedvesmu?
Mani iedvesmo mani līdzcilvēki un drosmīgas idejas. Sava daļa iedvesmas slēpjas arī nezināmajā, tādēļ arī izaicinājums ir iedvesma. Veidot pasākumus un strādāt ne vienmēr labi atalgotajā kultūras jomā, mani iedvesmo radoši cilvēki, personības un talanti, kurus mēs esam pelnījuši redzēt un baudīt plašāk. Neizsakāms iedvesmas mirklis ir brīdis, kad redzi, ka tieši vai pastarpināti tava darba rezultātā kādam cilvēkam ir radusies radoša vēlme izpausties – sacerēta jauna dziesma, radīta jauna glezna un tamlīdzīgi. Iedvesmo citu cilvēku prieks, kad redzi, ka viņi tuvojas sev.

Kuri ir jūsu mīļākie autori – mūzikā, literatūrā, mākslā?
Nekad neesmu spējusi noteikt savus mīļākos autorus. Viss ir mainībā. Tāpat kā mēs katrs savā attīstībā. Zinu, ka jebkurā dzīves situācijā īstos vārdus izlasīšu Imanta Ziedoņa darbos, tas noteikti.

Kas pēdējā laikā iepriecinājis un kas – licis aizdomāties?
Iepriecinājis – liepājnieku atsaucība un iniciatīva radošai dalībai "Pilsēta nomodā" un laikmetīgās mākslas naktī "Akti Naktī". Prieks, ka joprojām Liepāja, pirmkārt, ir radoša pilsēta, un mums ir milzīgs radošais potenciāls.

Aizdomāties licis – zināmā mērā paradokss – liepājnieku – klausītāju kūtrums un kultūras nemīlestība, nevēlēšanās iedziļināties procesos. Nevēlos ticēt, ka mūs interesē vairs tikai lēta izklaide. Neatrisināmais jautājums, kas patīk liepājniekam? Vai viņam atliek laiks un ir iespējas baudīt kultūru? Vai liepājnieks uz pasākumu telpās neatnāk, jo ir saulains laiks vai tāpēc, ka līst? Šķiet, ka tie, kas labprāt baudītu kultūras pasākumus, paši ir aizņemti tajos piedaloties turklāt katrs vismaz trīs dažādos sastāvos, pārējie neprognozējami kā mūsu vējš. Nāc ārā no savas mājas!

Ja būtu iespēja tūlīt kaut kur aizceļot, kurp jūs dotos un ko ņemtu līdzi?
Viennozīmīgi Camino de Santiago – Svētā Jēkaba ceļš (ceļi) Spānijā, kas garīgs jebkuram tā gājējam. Ietu vismaz trīs nedēļas, ja būtu iespējams, tad vairāk. Līdzi ņemtu pus stundā sakravātu ceļasomu, domas un cilvēkus, kas atbildi par līdzi iešanu dotu minūtes laikā. Esmu pateicīga, ka tādus pazīstu pat vairākus.

Kur Liepājā vai tās apkārtnē var vislabāk atpūsties?
Pie jūras. Skvēros. Ieliņās. Jūrmalas parkā. Pastaigās.

Ko gribētos paveikt, bet šobrīd trūkst laika vai resursu?
Šis izrādās visgrūtāk atbildāmais jautājums. Šobrīd visas domas salēkušas vienā "Akti Naktī" upē kā ātrvilcienā – vēlos sarīkot liepājniekiem un pilsētas viesiem īpašu pasākumu. Tajā pašā brīdī trūkst laika sev un saviem tuvākajiem cilvēkiem, tas laikam tātad arī tas, ko gribētos paveikt – atrast un veltīt laiku mīļajiem.

Kā vislabāk sevi motivēt, lai diena būtu veiksmīga?
Labā kompānijā rīta kafiju nesteidzīgi izdzert kafejnīcā "Darbnīca".

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Izbaudiet dienu! Lai šodien saņemtais prieks dod iedvesmu ikdienai!