Ikviens aicināts uz Liepājas Universitātes (LiepU) studiju programmas „Rakstniecības studijas” maģistra darbu aizstāvēšanu.

Otrdien, 5. jūnijā, pulksten 12.00 LiepU Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātē (Kūrmājas prospekts 13, 201. telpa) savus maģistra darbus aizstāvēs jaunās, akreditētās maģistra studiju programmas „Rakstniecības studijas” (programmas vadītāja – Dr. philol. Zanda Gūtmane) pirmie potenciālie absolventi.

Maģistra darbu aizstāvēšanā tiek skarti dažādi rakstniecības aspekti, un darbi ir starpdisciplināri, tāpēc uz aizstāvēšanu aicināts ikviens interesents.

Inovatīva pieeja latviešu bērnu dzejas un animācijas kopsakaru izpētē ir vērojama maģistrantes Baibas Īvānes–Kronbergas darbā „O. Vācieša dzejas recepcija studijas „Dauka” animācijas filmās „Viens pa ceļu gāja”, „Kabata” un „Sapnis”” (darba zinātniskā vadītāja – Mg. philol. Sandra Okuņeva).

Vēsmas Lēvaldes pētījums „Viljama Šekspīra traģēdija „Hamlets” Oļgerta Krodera režijā: teksts un tā interpretācija” (zinātniskais vadītājs – Dr. habil. philol. Benedikts Kalnačs) tapis, sadarbojoties ar latviešu režisoru – leģendu Oļģertu Kroderu. Šajā maģistra darbā uzmanība pievērsta trīs Oļģerta Krodera „Hamleta” iestudējumiem, tostarp arī 1984.gada uzvedumam Liepājas teātrī, kas joprojām ir tā laika Liepājas teātra apmeklētāju un aktieru atmiņā.  

Savukārt Lindas Ulānes darbs „Ģertrūdes Stainas „Maigās pogas” – tulkotāja izaicinājums” veltīts amerikāņu modernistes dzejas tulkošanas problēmām, darbs ir īpašs ar pētniecisko un radošo izpausmju kopsaviju.  Akadēmiski pētnieciskā darba ietvaros autore piedāvā arī Ģertrūdes Stainas atdzeju, kas veikta literatūrzinātnieka, dzejnieka un tulkotāja Kārļa Vērdiņa vadībā.

Liepājas Universitātes akadēmiskā maģistra  studiju programma „Rakstniecības studijas” ir Latvijas mērogā unikāla, jo tajā paredzēta akadēmiski pētniecisko, praktisko (literārās rediģēšanas, kritiskās rakstīšanas u.c.) un radošo prasmju sabalansēta attīstīšana.

Šovasar studiju programmā uzņemšana notiks no 10. līdz 17. jūlijam.