Līdz 16.martam tirdzniecības parkā "Alfa" noritēs labdarības akcija ar mērķi atbalstīt Latvijas mūzikas skolas. Starp tām ir arī Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola.

T/p "Alfa" kopā ar Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons un Mārtiņa Freimaņa fondu aicina ikvienu, kam ir tāda iespēja, ziedot naudu, lietotus vai jaunus mūzikas instrumentus, nošu grāmatas un citus mācību materiālus.

T/p "Alfa" vadītāja Liene Apine: ‘'Projekta mērķis ir palīdzēt projektā iesaistītajām mūzikas skolām nodrošināt to vajadzības audzēkņu izglītošanai, iesaistot sabiedrību. Šī gada sākumā aicinājām ikvienu Latvijas mūzikas skolu iesaistīties akcijā, sūtot pieteikumus ar izklāstu, kas visvairāk ir nepieciešams konkrētajai mūzikas skolai. Atsaucība bija liela, kopumā konkursam bija iesniegts 41 pieteikums, no kuriem žūrijas komisija izvēlējās trīs. Visi pieteikumi bija pamatoti, tādēļ izvēlēties trīs skolas bija sarežģīti. Stāsti par skolu un audzēkņu vajadzībām bija emocionāli un aizkustinoši, tādēļ t/p "Alfa" papildus nolēma piešķirt savu simpātijas balvu kādai Pāvilsotas mūzikas skolas absolventei, kurai šobrīd nav iepējas iegādāties trompeti, lai turpinātu attīstīt savu talantu, taču meitene joprojām cer savu dzīvi saistīt ar mūziku. Turklāt Latvijā nav daudz sieviešu, kas spēlē šo instrumentu, tādēļ ļoti ceram, ka mūsu atbalsts palīdzēs piepildīt meitenei sapni par trompetes spēli.’'

Akcijā tiks atbalstītas 3 mūzikas skolas, kurām šī palīdzība ir īpaši svarīga:

Varakļānu mūzikas un mākslas skola, kurā mācās 130 skolēnu, tai ir izveidojusies vieksmīga sadarbība ar novada skolām. Šīs mūzikas skolas audzēkņi daudz koncertē un piedalās konkursos gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām. Plānota sadarbība ar Lietuvas un Igaunijas mūzikas skolām. Skolai visvairāk nepieciešams: klavieres, nošu pultis un nošu mteriāli.

Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola, kurā audzēkņu skaits ir 331, no tiem 24 apgūst sitaminstrumentus, bet sitaminstrumentu klasē nav iespējas nopirkt vai izīrēt visus vajadzīgos mūzikas rīkus, jo jāapgūst vairāki. Ja nepalielināsies sitamo mūzikas instrumentu skaits, tad nākamajā gadā nebūs iespējams uzņemt jaunus audzēkņus. Skolai nepieciešami: divi bungu komplekti, marimba, ksilofons.

Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolā mācās 110 skolēnu, tā ir vieta, uz kuru bērni brauc, kā paši saka, no viensētām un mežiem, ar mērķi socializēties ar vienaudžiem. Mūzikas skolā mācās ļoti talantīgs akordeonists, kurš sevi pierādījis arī dažādos konkursos. Viņš Jāzepam Vītolam 150. gadadienā veltījis tautasdziesmas apdari, kas nu kļuvusi par Valmieras Mūzikas skolas kora neatņemamu repertuāra sastāvdaļu, taču audzēknim nav sava akordeona. Skolai nepieciešams: 120 basu akordeons ar baritoniem, 1/8 vijole, 4/4 vijole, flauta, baritona saksofons.

Piedalīties t/p "Alfa" rīkotajā labdarības akcijā iespējams no 2014.gada 3.februāra līdz 16.martam. Ziedošanai paredzētos mūzikas instrumentus un notis akcijas atbalstītāji aicināti nogādāt t/p "Alfa" (Brīvības gatve 372) informācijas centrā. Pēc akcijas noslēguma mūzikas instrumenti un notis tiks nogādāti projektā iesaistītajās mūzikas skolās. Ziedotāju ērtībai Mārtiņa Freimaņa fondam ir atvērts ziedojumu tālrunis. Zvanot uz numuru 90006481, iespējams ziedot 1,42 EUR. Tāpat iespējams ziedojumus pārskaitīt uz Mārtiņa Freimaņa fonda kontu – LV57HABA0551030362513, reģ. nr. – 40008173605. Ziedojuma mērķī jānorāda: ATBALSTS MŪZIKAS SKOLĀM. Ir iespēja norādīt arī kurai konkrētai mūzikas skolai veltīts ziedojums.

Par Mūzikas ieraksta gada balvu Zelta Mikrofons

Tirdzniecības parks "Alfa" jau sesto gadu ir kopā ar Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons, un katru gadu t/p "Alfa" pircējiem ir ekskluzīva iespēja noteikt Gada dziesmas titula ieguvēju. Tā ir vienīgā nominācija, kas dod iespēju tautai izteikt viedokli par to, kura dziesma pagājušajā gadā ir bijusi vsiemīļotākā. Balsošana t/p "Alfa" norisināsies no 21. janvāra līdz 3. martam. Šogad Gada dziesmas titula ieguvējs vai ieguvēji saņems dāvanu karti no Galactico 1500 EUR vērtībā.

Tirdzniecības parks "Alfa" ir viens no vadošajiem tirdzniecības centriem Rīgā un Latvijā, kas līdztekus plašām iepirkšanās, pakalpojumu, skaistumkopšanas un atpūtas iespējām, piedāvā arī izklaides, tostarp, kino baudīšanas iespēju.