"Mārtiņa Freimaņa fonds" kopā ar muzikoloģi Daigu Mazvērsīti veido grāmatu par dziedātāju, kuram šodien būtu apritējuši 40 gadi, aģentūru LETA informēja "Mārtiņa Freimaņa fonds".

Šodien dziedātājam, dzejniekam un dziesmu autoram Mārtiņam Freimanim būtu apritējuši 40 gadi. Taču 2011.gada 27.janvārī viņa dzīvība izdzisa un, nu, jau sešus gadus ir tikai atmiņas, dziesmas, fotogrāfijas, videoklipi, nošu un dzejoļu grāmata, piemiņas koncerti un koncertu ieraksti, konkursi, filmas ar Freimaņa dalību un filmas par viņu pašu.

Katru gadu, pieminot Freimani notiek koncerti un piemiņas pasākumi dažādās Latvijas vietās, arī bērnības dienu pilsētā Aizputē un Liepājā, kur Mārtiņš pavadīja savus jaunības gadus un strādāja par angļu valodas skolotāju Liepājas 1.ģimnāzijā.

Freimaņa draugu un līdzgaitnieku izveidotais "Mārtiņa Freimaņa fonds" strādā, lai sadarbībā ar Mazvērsīti šogad sagatavotu grāmatu par Freimani. Mazvērsīte bija viena no pirmajiem radio cilvēkiem, kas 1998.gadā novērtēja grupas "Tumsa" pirmo ierakstus un jau tolaik savos raidījumos atskaņoja Tumsas pirmos ierakstus un preses apskatos rakstīja atzinīgus vārdus par Freimaņa un viņa līdzgaitnieku veikumu.

Lai topošā grāmata būtu pilnīgs stāsts un aptvertu visas dziedātāja dzīves līkločus, grāmatas veidotāji aicina atsaukties Freimaņa draugus un paziņas, kuriem ir kāds īpašs stāsts, kurš vēl nav ticis izstāstīts, kļūt par grāmatas līdzveidotājiem, šos stāstus nosūtot fondam uz e-pasta adresi: info@mff.lv. Grāmatu plānots izdot vēl šī gada novembrī Mārtiņos.

Paralēli grāmatas gatavošanai, Freimaņa fonds, sadarbībā ar "Izdevniecība MicRec" sācis darbu pie Freimaņa dziesmu veltījuma albuma. Izdevēji un fonds plāno uzrunāt Latvijas pazīstamākos populārās mūzikas izpildītājus ar aicinājumu ieskaņot savā versijā kādu no Freimaņa dziesmām, kuru viņš savulaik rakstījis grupām "Tumsa", "Putnu balle", "F.L.Y." vai arī kādam individuālajam izpildītājiem, starp kuriem ir Valters Frīdenbergs, Kārlis Būmeisters, Lauris Reiniks un citi. Pirmā uz aicinājumu jau atsaukusies grupa "Labvēlīgais Tips", kas plāno ieskaņot dziesmu "Bums", kura bija iekļauta grupas pašā pirmajā studijas albumā "Putni", kurš nāca klajā 1998.gadā.

Apzinoties, ka Freimanim vienmēr ir bijis svarīgi sadarboties ar jaunajiem izpildītājiem, veltījuma albuma veidotāji dos iespēju albumā, konkursa kārtā iekļūt arī trīs labākajiem jaunajiem izpildītājiem, kuri pieteiksies un atsūtīs savu dziesmas demo versiju kādai no Freimaņa dziesmām. Demo ierakstus var sūtīt uz e-pasta adresi info@mff.lv līdz 1. jūnijam. Trīs labākos izvēlēsies fonda izveidotā ekspertu žūrija un tiem tiks segtas dziesmas ieraksta izmaksas, bet pašas dziesmas tiks iekļautas topošajā CD. Papildus informācija un konkursa nolikums drīzumā tiks publicēts Fonda mājaslapā "www.mff.lv."