No 12. marta līdz 15. martam Igetas Gaiķes vadībā vokālās studijas audzēkņi Briselē sniedza koncertus Eiropas skolā un Latvijas vēstniecībā.

Kā portālam pastāstīja vokālās studijas vadītāja Igeta Gaiķe, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Beļģijas karalistē tika organizēts „Tev un man” koncerts.

No Liepājas uz Beļģiju devās gan Rīgas grupas bērni, gan arī liepājnieces – Ieva Avotiņa, Lauma Lapiņa un Ieva Vītoliņa.

„Eiropas skolā mācās bērni, kuru vecākiem ir darbs Eiropas struktūrās, šādas skolas ir vairākas,” skaidroja vokālās studijas vadītāja. Lai gan skolā mācoties ap trīs tūkstoši bērnu, koncerts tika sniegts 700 bērniem, kuri bija dažādu tautību pārstāvji. Briseles klausītājiem tika izveidota īpaši sagatavota tautas mūzikas programma. Igeta Gaiķe stāsta, ka pēc koncerta mazi puikas nākuši klāt un izrādījuši neviltotu sajūsmu: „Paldies, paldies, šai mūzikai ir ļoti laba enerģija!” „Izdancinājām tos bērnus, aicinājām uz tradicionālām latviešu dejām,” stāstīja vokālā pedagoģe. Skolā grupu „Tev un man” laipni sagaidīja, koncertu organizēja un visu izrādīja skolas latviešu valodas skolotāja Dace Vukšāne.

Vēl ciemiņi Briselē uzzinājuši par Eiropas skolu sistēmu. „Viss paredzēts bērniem. Lai skolēniem un skolotājiem būtu ērti. Pie mums skolēni un skolotāji vairāk vai mazāk ir pārslogoti,” atzina Igeta Gaiķe.

Diena skolā sākoties pusdeviņos no rīta, kad skolēni atrodas skolas teritorijā, laukā elpo svaigu gaisu, skrien pa lauku. Pēc tam notiek grūtākās stundas: matemātika, valodas. Tad seko pusotru stundu ilgs pārtraukums, kura laikā skolēni dodas laukā. Mācībām turpinoties, seko vieglāk apgūstamie priekšmeti.
„Skolā viņi uzturas līdz pusčetriem.” Skolotāju darbu atvieglinot palīgi – asistenti. Mācības skolēni apgūst franču, angļu plūsmā. Skolā, kur notika vokālās studijas „Tev un Man” koncerts, mācoties 82 latviešu skolēni.

Otrs koncerts notika Latvijas Vēstniecībā, uz kuru ieradās vairāki desmiti latviešu ģimeņu ar bērniem. Dziedātāji iepriecināja klausītājus gan ar latviešu tautasdziesmām, Liepājas autoru Ainara Virgas un Igo dziesmām, gan cienāja publiku ar Latvijas gardajiem saldumiem.

„Dzīvojām latviešu ģimenēs, uzzinājām daudz ko par beļģu tradīcijām, ēdieniem, daudz ko arī baudījām,” iespaidos dalījās liepājniece. Bērni arī ieguva jaunus draugus un paplašināja savu redzesloku, apmeklējot Dabas muzeju, Mūzikas instrumentu muzeju, Briseles Atomu un Eiropas Parlamentu. Vēl patīkamāku viesošanos Briselē padarīja fakts, ka viņiem jau ir kārtīgs pavasaris un termometra stabiņš rādīja 21 grādu.