4. oktobrī Olimpiskā centra Tango zālē bija pulcējušies vairāk nekā 400 izglītības iestāžu pedagogi un izglītības darbinieki, lai svinētu savus gada skaistākos svētkus – Skolotāju dienu.

Tradicionāli tika pasniegtas Liepājas pilsētas izglītības Kvalitātes balvas par sasniegumiem centralizētajos eksāmenos aizvadītajā mācību gadā, kuras šogad visvairāk tika Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai, informē Liepājas Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Uzgavilējot grupas "Saldās sejas" dziesmām, Guntara Rača zīmīgajiem dzejoļiem un vakara vadītājam, aktierim Laurim Dzelzītim, skolotāji baudīja svētkus krāšņā rudens dārza gaisotnē, jo šī gada Skolotāju dienas svētku nedēļas moto bija "Skola kā dārzs".

Pedagogus svētkos sveica un visiem paldies teica Liepājas Domes priekšsēdētāja vietnieki Gunārs Ansiņš un Atis Deksnis, uzsverot šīs profesijas lielo nozīmi katra cilvēka dzīvē un novēlot skolotājiem nezaudēt darba prieku un optimismu.

Tradicionāli tika pasniegtas Liepājas pilsētas izglītības Kvalitātes balvas par sasniegumiem centralizētajos eksāmenos aizvadītajā mācību gadā. Neskatoties uz salīdzinoši augstākiem kritērijiem skolu kopvērtējumā Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai, tā arī šogad nopelnīja lielāko daļu balvu – par sasniegumiem CE kopvērtējumā, kā arī centralizētajos eksāmenos latviešu valodā, angļu valodā un matemātikā. Liepājas Valsts 1. ģimnāzija saņēma arī galveno balvu 1500 eiro vērtībā par sasniegumiem Vispārējās izglītības satura centra  organizētajās valsts mēroga olimpiādēs un skolēnu zinātniski pētnieciskajos  lasījumos.

Kvalitātes balvu par sasniegumiem matemātikas centralizētajā eksāmenā  saņēma Liepājas 7. vidusskola, bet par sasniegumiem dabaszinību (fizikas, ķīmijas, bioloģijas) centralizētajos eksāmenos – Liepājas 12. vidusskola.

Pirmo reizi tika pasniegta Izglītības pārvaldes speciālā veicināšanas balva par pozitīvu dinamiku CE Liepājas 7.vidusskolai, jo skolas audzēkņu vidējais kopvērtējums centralizētajos eksāmenos pēdējo trīs gadu laikā pieaudzis no 41,3% līdz 54,48 %  aizvadītajā mācību gadā.

Aplausiem skanot, svētku dalībnieki kopīgi sveica arī šī gada deviņus "Gada skolotājus", kurus par labākajiem atzinuši gan kolēģi, gan skolēni.

"Aizdedzini, dedzi, bet neizdedz!", sveicot pedagogus svētkos, ikvienam novēlēja Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

"Ne tas, ko skolotājs var, bet gan tas, kā viņš to var, padara skolotāju par meistaru savā amatā", atgādinot tautskolotāja Jāņa Cimzes teikto, skolotājiem izturību un darba prieku vēlēja arī LIZDA Liepājas nodaļas vadītāja Simona Petrovica.