Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svētkos, 18.novembrī, liepājniekiem paredzēts piedāvāt jaunus un iepriekš nebijušus pasākumus.
Pilsētas iedzīvotāji tiks iesaistīti Liepājas stāsta veidošanā, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas Kultūras pārvaldes projektu vadītājs Atis Egliņš-Eglītis, raksta LETA.
"Meklējam veidu, kā parādīt Liepāju ļoti dinamisku un attīstībā esošu vietu visas Latvijas kontekstā," sacīja Egliņš-Eglītis, gan pagaidām neatklājot precīzāku pasākumu programmu. "Varu pateikt priekšā, ka pasākumu tēma būs "Tavs stāsts" un liepājnieki tiks iesaistīti šī stāsta veidošanā."
Paralēli ikgadējās valsts dzimšanas dienas svinību gatavošanai sācies arī darbs pie Latvijas valsts simtgades pasākumiem, un sadarbībā ar iedzīvotājiem tiek izstrādāts ideju plāns Liepājas svinībām Latvijas 100 gados, akcentējot Liepājas īpašo lomu Latvijas valsts izveidē un attīstības nodrošināšanā.
Kultūras pārvalde no septembra organizē sarunu ciklu ''Liepājas spēks Latvijas 100 gados'', kurā aicināti piedalīties 100 liepājnieki, kuri izsaka savas idejas, ko pilsēta varētu dāvāt valstij tās apaļajā jubilejā, sacīja Egliņš-Eglītis.
Cilvēku piedāvājumu loks izriet no vairākiem blokiem, piemēram, kā parādīt Liepājas būtisko lomu Latvijas pagaidu valdības uzņemšanā, tāpat pausta vēlme īpaši izcelt Liepāju kā inovatoru un līderi daudzās jomās, sacīja Egliņš-Eglītis.
"Valdība runā par lielām lietām, bet iedzīvotāji labi saprot, ka viņi miljonu nevar ieguldīt, tāpēc piedāvā mazas lietas ar ļoti ilgtspējīgu ietekmi," sacīja Egliņš-Eglītis. "Daudz tiek runāts par Liepāju šodien, ko liepājnieki cenšas saprast, kādas vērtības aiz sevis varētu atstāt šodienas paaudze."
Kā uzsvēra Egliņš-Eglītis, svarīgi ir stiprināt sabiedrības atmiņu - vai nu sabiedrība atceras savus panākumus un nodod tos nākamajām paaudzēm, vai arī tiek runāts tikai par to, ka latvieši ir cietēju tauta. Vienlaikus - vai sabiedrība pārāk ātri neaizmirst savu pāridarītāju.
"Šie būtu jautājumi, kas jārisina arī Latvijas simtgades kontekstā," sacīja Egliņš-Eglītis. "Tieši kopienas jautājums ir centrālais jautājums, jo Latvijas patriotisms jeb Latvijas izpratne nāk no lokālpatriotisma, no mūsu pilsētas, no mūsu sētas."