Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 198 Romāni, 25 Romualdi un 4 Romualdas.

Vārda dienā sveicam VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1. daļas komandieri Romānu Andrijausku.

Pastāstiet nedaudz par sevi!
Šogad piedzīvots 41. Pavasaris. Esmu dzimis rīdzinieks, 11 gadus dzīvoju Liepājā. Pārcelšanās bija saistīta ar dienesta vietas maiņu. Precējies, ģimenē aug puika. Ugunsdzēsības dienestā no 18 gadu vecuma, startēju no vienkārša ugunsdzēsēja līdz pašreizējam amatam.

Kāda ir jūsu ikdiena?
Nodrošināt ar visu iespējamo, lai ugunsdzēsēji un glābēji varētu veiksmīgi veikt savus tiešos pienākumus – tehnika, aprīkojums, to remonts, ugunsdzēsēju apmācība, un, protams, arī lielāku negadījumu likvidēšanas pasākumu organizēšana un vadīšana. Liels darbs tiek ieguldīs ugunsdrošības uzraudzības preventīvajos pasākumos Liepājā. Kā dienesta cilvēkam brīvdienas ir nosacītas, jebkurā laikā var būt nepieciešams pildīt darba pienākumus.

Vai atceraties, kā izlēmāt apgūt tieši šo profesiju?
Kā jau vairums, 1990.gadā PSRS armijas vietā izvēlējos alternatīvo dienestu ugunsdzēsējos.

Kādas ir pēdējā laika tendences. Vai cilvēki ir kļuvuši uzmanīgāki un apzinīgāki?
Statistika rāda, ka šī vairāku gadu līkne būtiski nemainās, ziemā deg mājas bojātu skursteņu dēļ, pavasarī deg kūla, vasarā slīkst cilvēki, un tā tālāk... Pētot šo situāciju, subjektīvi varu apgalvot, ka viss ir atkarīgs no laika apstākļiem un cilvēka daudzumu uz kvadrātmetru.

Kā jūs vislabprātāk pavadāt brīvo laiku?
Patīk izbraukt ar ģimeni uz kādu vietiņu ārpus pilsētas, kā jau, šķiet, visiem normāliem cilvēkiem, izmantot atklātu uguni ēdiena pagatavošanai, makšķerēt un citas lietas.

Kura ir jūsu mīļākā vieta Liepājā?
Liepājas pilsētas centra vecās apbūves teritorija. Ir patīkami pa šīm vietām pastaigāt.

Ko gribētos paveikt, bet trūkst laika?
Īstenībā nav tā, ka kaut kam trūktu laika, visu var saplānot un izdarīt, nevajag slinkot!

Kas jūs pēdējā laikā ir patīkami pārsteidzis?
Lai cik tas nebūtu dīvaini, nesen meklējot internetā informāciju, ievēroju sarakstu, kur rakstīts, ka 2010.gadā mani ir piešķirts Valsts apbalvojums ar goda zīmi par piedalīšanos 1991.gada barikādēs.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Nekad nezaudēt modrību!