Pēc  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 47 Gvido un 9 Atvarus.

Šodien dzimšanas dienā svinam mūziķi un ģitārspēles studijas vadītāju Māri Kupči.

Kā norit jūsu ikdiena?
Ikdienā nodarbojos ar lietām, kas vairāk vai mazāk ir saistītas ar mūziku. Spēlēju ģitāru gan dažādās ballītēs, gan projektos, gan arī mācu to citiem. Šobrīd man aktuālākais ir koncerttūre pa visu Latviju  — „Mīlas pieskāriens” kopā ar Donu, Andri Ērgli, Anmariju un Endiju Rezgali. Šī būtu mana radošā darbība, bet tai paralēli es vadu ģitāras skolu — ģitāras studiju.

Manas darba nedēļas pirmā puse paiet mūzikas studijā un strādājot Grobiņas pamatskolā. Šogad tur atvēra jaunu programmu, vienu klasi, kur bērniem padziļināti māca mūziku, un es diviem 1. klases audzēkņiem mācu klasiskās ģitāras spēli. Grobiņas pamatskolā vadu arī ģitārspēles pulciņu. Paralēli tam, Grobiņas luterāņu baznīcā spēlējam arī populāro, garīgo mūziku, labskanīgus un vienkāršus pavadījumus.

Vai jūsu audzēkņi ir guvuši labus rezultātus arī kādos konkursos?
Uzskatu, ka pedagoģija ir ilglaicīgs process un, lai varētu runāt par sasniegumiem, ir jāmācas, minimums, 10 gadi. Jābūt tradīcijām, iestrādēm. Ir atsevišķi jauni cilvēki, kuri tiešām spēlē labi  —  ir reizes, kad es viņiem savā vietā ļauju aiziet kur uzspēlēt, jo dažkārt visu nevaru apvienot.

Vai rīkojat arī kādus koncertus?
Pagājušā gada vasarā, jūlijā, bija koncerts, kurā audzēkņi rādīja, ko gada laikā ir iemācījušies —  to rīkosim arī šovasar. Domāju, ka tie audzēkņi, kas šajā koncertā piedalījās pagājušo gadu, tagad ir izauguši par galvas tiesu vairāk.

Cik daudzi spēlēt gribētāji apmeklēt jūsu studiju?
Ir tā, ka lielākā daļa audzēkņu nodarbības apmeklē ļoti regulāri, bet ir daži, kas pa laikam iegriežas, mazliet paņem informāciju un tad atkal kādu laiku netiek redzēti. Vairāk vai mazāk ir kādi 20 cilvēki, ar kuriem es regulāri darbojos. Kopīgi mēģinām veikt dažādus vingrinājumus. Ja kas nesanāk, līdz nākošai nodarbībai ir nedēļa laiks, lai mājās patrenētos. Nevienu šeit nerāj, ja kaut kas nav izdarīts. Šo mācību procesu var salīdzināt ar uzņēmumu — tik, cik mēs ieguldām, tik arī saņemam dividendēs. Ja neko neieguldām, principā ir naivi cerēt, ka mēs kaut ko varētu saņemt. Katram ir izvēle, cik daudz laika un darba tam veltīt  —  tādi arī būs rezultāti.

Kā labprāt pavadāt savu brīvo laiku?
Brīvais laiks jau savā ziņā ir mans melnais darbs  — ģitārspēle. Jo, lai spēlētu un kādam nodotu savas zināšanas, arī pašam jāmācās un savā ziņā audzēkņi ir tie, kas mani dzen uz priekšu.
Brīvajā laikā labprāt aizeju paslidot, uzspēlēju ar draugiem hokeju. Vēl viens hobijs, kam nododos visa gada garumā, ir medības. Vasarā labprāt braucu makšķerēt, paklaiņoju pa mežu, patīk palasīt sēnes  —  varētu teikt, ka atbilstoši katrai sezonai mani hobiji mainās.

Kas jūs iedvesmo?
Laikam pirmais, kas mani iedvesmo, ir daba, gadalaiki. Tas noteikti izskaidro to, kāpēc man patīk būt pie dabas, medības, jo pilsētā mēs bieži vien neredzam kā gadalaiks nomaina gadalaiku. Nevar noliegt, tie ir arī kolēģi, līdzcilvēki, labi pavadīts laiks. Man nepatīk sēdēt uz vietas, patīk ik pa laikam mainīt vidi, kur izkustēties. Šad un tad labprāt ar savām rokām ko uzmeistaroju.

Kāda veida mūziku jūs esat iecienījis?
To ir grūti pateikt, jo katrai mūzikai ir sava burvība, savs šarms un arī sava enerģētika. Nodalīt kādu stilu vai žanru man būtu ļoti grūti, jo, darbojoties dažādos projektos, nešķiroju mūziku  —  patīk vai nepatīk. Protams, man vairāk pie sirds iet dvēseliskā mūzika, kas nav agresīva, ar rupjiem tekstiem, kurā jūtams dvēseles smalkums, lirika, pozitīvas emocijas un enerģētika, jo, manuprāt, mūzikā nebūtu jāizlādē savas negatīvās emocijas.

Jūsu novēlējums visiem šodienas svētku svinētājiem!
Novēlējums ir ļoti laba lieta, jo principā tas, kā mēs domājam, tādā veidā arī dzīvojam. Ja mēs otram vēlam labu, tad principā arī mums būs labi  —  labs noskaņojums, lietas izdosies, arī konkurentiem vajag novēlēt veiksmi, jo viņi palīdz mums raisīt domas, rast jaunus risinājumus.
Mans novēlējums jubilāriem  — domāt labas domas un veiksmīgu izdošanos visās labajās lietās, kuras iecerētas un ir vēlme realizēt!