Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 331 Līga. Vārda dienā sveicam kormeistari Līgu Strēli.

Vai jūs esat liepājniece?
Esmu no Priekules, bet 15 gadu vecumā iestājos Liepājas Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolā. Ja parasti kāds jautā, no kurienes esmu, tad, lai nebūtu jāskaidro, saku, ka esmu liepājniece.

Kāda parasti ir jūsu ikdiena?
Tā parasti sastāv no studijām Liepājas Universitātē, dažādu mēģinājumu apmeklēšanas un vienmēr atrodas laiks, ko pavadīt kopā ar draugiem!

Vai jums ir kādas īpašas aizraušanās?
Citi teiktu, ka tas ir darbs, taču mana aizraušanās ir būt kormeistarei un otrajai diriģentei sieviešu korī „Durbe”, kā arī dziedāšana Emiļa Melngaiļa mūzikas vidusskolas jauktajā korī „Mare”. Savu ikdienu bez mūzikas nespēju iedomāties.

Jums nav sveša arī folklora. Kuras tradīcijas jums pašai ir tuvākas un kādas ievērojat?
Galvenais, lai uz galda ir siers un alus – siers simbolizē sauli, bet alus – ražību. Obligāts pasākums ir ugunskurs un ar to viss saistītais. Svarīgi, lai tas deg līdz rītam, un jo tālāk uguns redzama, jo lielāka laime sagaidāma.

Vienmēr tiek vāktas jāņuzāles un pīti vainadziņi, kā arī izrotāta vieta, kur notiek svinēšana.

Līgo svētkos ir jāsavāc trejdeviņas zāles. Kuras ir tās, bez kā nevar iztikt kārtīgs jāņuzāļu pušķis?
Personīgi man ir svarīgi, lai pušķis ir košs. Tā kā mana mīļākā krāsa ir zila – neiztikt bez rudzupuķes!

Kā vislabāk nosvinēt Līgo svētkus?
Vislabāk, lai apkārt ir ģimene un tuvākie draugi – tā man ir visjautrākā kompānija! Negulēt visu nakti ir viens no galvenajiem nosacījumiem, protams, arī dziedāt un bez alus arī nekādi!

Kas jūs ikdienā iepriecina?
Laikam jau dažādas mazas veiksmītes. Galvenais, lai ir saulaina diena – tas jau sastāda 50 procentus prieka!

Kas jums šovasar ir īpaši svarīgs?
Protams, Dziesmu un Deju svētki, kuros piedalos ar savu kori, visu gadu ir kārtīgi strādāts, un šis būs tāds grandiozais kora sezonas noslēgums. Vasaras atlikušajā daļā gribētos kārtīgu atpūtu un galvu tukšu no liekām domām.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Kārtīgu lusti, gardu alu un skanīgas dziesmas!