Lai cik liels vai mazs bija koris Jēkaba Ozoliņa vadībā, Agra Engelmaņa “Liepu taka” 26.aprīļa vakarā izskanēja “līdz pat jūrai, līdz pat saulei” un, iespējams, līdz pašam Engelmanim debesīs.

Labi, ka ir Valsts kultūrkapitāla fonds, labi, ka ir Liepājas mūziķi, koru dziedātāji un diriģenti, labi, ka bija tie daži desmiti liepājnieku, kas par 2 eiro nopirka biļetes, lai dzirdētu 26.aprīļa jubilāra – varbūt vēl nenovērtētā, varbūt vēl nesaprastā – komponista, īsta kurzemnieka  Agra Engelmaņa slaveno “Liepu taku”, mazāk dzirdētus un arī pavisam nedzirdētus skaņdarbus.

Koncertā, kas nosritēja Liepājas Latviešu biedrības namā, piedalījās Liepājas simfoniskā orķestra mūziķi, diriģents Reinis Lapa, Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas skolotāja, pianiste un koncertmeistare Līna Andrejeva, diriģente Gunta Vite, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori "Laiks" (diriģente Ilze Balode), "INTIS" (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) un "Kursa" (diriģente Ilze Āboliņa), Nīcas vīru koris (diriģenti Jēkabs Ozoliņš un Aldis Jurga), kā arī Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas jauktais koris "Mare" (diriģents Andris Kontauts).

Aktrise Ilga Martinsone lasīja Agra Engelmaņa dzejas pērles, bet koncertu vadīja un komponistu zinoši raksturoja muzikoloģe Ligita Ašme. Komponista meita Līga Engelmane un mazmeita Ieva koncerta dalībniekiem pateicās ar ziediem.

Biedrības nama foajē koncerta norises dienā bija iespēja skatī fotomākslinieces Irinas Tīres komponistam Agrim Engelmanim veltīto foto ekspresizstāde.

Portāls jau rakstīja, ka komponists Agris Engelmanis šā gada 26.aprīlī būtu atzīmējis savu 80.dzimšanas dienu. Savulaik viņš daudz darījis Liepājas pilsētas kultūras dzīves veidošanā: bijis Liepājas Kultūras fonda priekšsēdētājs (1995–1997), Latvijas Mūzikas biedrības Lejaskurzemes novada valdes priekšsēdētājs, Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas direktors, strādājis dažādu konkursu žūrijās un pašvaldības kultūras komisijās. Viņa kora dziesmas vairākkārt skanējušas Vispārējos latviešu dziesmu svētkos. No 1977.gada Agris Engelmanis bija Latvijas Komponistu savienības biedrs, bijis Komponistu savienības valdes loceklis.

Engelmaņa radošā daiļrade ir pārstāvēta ļoti daudzos žanros: 17 simfoniskie darbi,  10 vokāli instrumentālie darbi, 19 kamermūzikas skaņdarbi, ap 200 dziesmu un tautasdziesmu apdaru koriem un  mūzika vairāk kā 20 teātra izrādēm. Komponists bija vispusīga personība, viņš radoši izpaudies ne tikai mūzikā – rakstījis filozofiska satura dzeju, kā arī aizrāvies ar mākslas fotografēšanu.