Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu atzīmē 19 Melānijas un 10 Imantas.

Šodien dzimšanas dienās sveicam mākslinieci Lieni Eltermani.

Pastāstiet par sevi!
Esmu vecākā meita mākslinieku ģimenē un pie šīm tradīcijām arī cenšos turēties. Ikdienā Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā strādāju par vizuālās mākslas skolotāju. Darbs skolā ir mans pamatdarbs, bet salonā „Mākslas lāde” - dvēseles pamatdarbs. Pedagoģija mūsu ģimenē ir kā paaudzēs iedzimta tradīcija. Mans vecaistēvs bija skolotājs un skolas pārzinis, tāpat mamma bija skolotāja. Arī mans tētis būtu kļuvis par skolotāju, ja nesāktos karš.

Kā radās ideja par šādu mākslas salonu?
Tas ir mūsu ģimenes kopīgs darbs. Kad mans tētis aizgāja no šīs pasaules, likās, ka vajadzētu kādu telpu, kur izstādīt viņa gleznas. Tagad arī mamma vairs nav ar mums, un es vēlējos viņiem izveidot kopīgu piemiņas vietu. Pagaidām tas nav realizējies, bet ir plāni, kā to izdarīt, tā kā viss vēl ir priekšā! Mākslas salonā ir apskatāmi mūsu darbi – gleznas, rotas, brošas, adījumi un citi darinājumi, kā arī šeit rīkojam dažādas izstādes. Ja salonā būtu vairāk vietas, izstādes tiktu rīkotas regulārāk. Liels prieks, ka augusta beigās salons „Mākslas lāde” svinēs jau gada jubileju.

Kura ir jūsu mīļākā vieta Liepājā?
Grūti pateikt. Vasarā regulāri pārvietojos ar velosipēdu un bieži braucu uz jūru. Kad izbraucu cauri kāpām, viss liekas tik fantastiski un nevar būt nekā labāka kā nonākt jūrmalā! Bet arī citas skaistas vietas - man visa Liepāja ir mīļa! Ja es eju cauri Rožu laukuma, tad priecājos, ka esmu tur nonākusi - vienkārši baudu to vietu un priecājos par to, cik tur ir skaisti.

Jūs arī gleznojat. Cik bieži tam atliek laika?
Gleznošana notiek periodiski. Tā kā es gleznoju ar akvareļa krāsām, tad tas vairāk notiek vasarā, kad ir iespējams ārā kaut kur apsēsties, jo ziemā ar akvareļa krāsām laukā neko nedarīsi. Visvairāk man patīk gleznot dabu: puķes, kokus. Manus darbus var redzēt dažādās izstādēs un dažus arī šeit, salonā.

Kā jums rodas iedvesma gleznot?
Tā ir ļoti sarežģīta izjūta, nav tā, ka uzreiz viss sanāk. Tas ir vesels periods – dienas vai nedēļas un tam ir jāvelta daudz laika, kamēr darbs sanāk, tā, kā vēlos.