Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 3 Metas un 5 Sniedzes. Dzimšanas dienā sveicam Līnu Freimani.

Pastāsti nedaudz par sevi!
Sevi redzu kā cilvēku aksesuāru dizaineri. Man patīk viss, kas saistīts ar izskata uzlabošanu.

Pirmā profesija, kuru ieguvu, ir apģērba dizainere, ar to viss sākās. Kamēr mācījos Liepājas Mākslas vidusskolā, paralēli pie meistariem sāku mācīties tetovēšanu.

Skolas laikā mani vairāk pievilināja aksesuāru dizains, kuru bieži ieviju savos skolas apģērbu dizaina uzdevumos. Tiklīdz pabeidzu skolu, uzreiz atvēru savu veikaliņu, mākslas salonu, kurā strādāju, izgatavoju apģērbus un aksesuārus pēc pasūtījuma.

Gadu pēc salona atvēršanas, kad tajā bija nostabilizējusies klientu bāze, palaidu to savā ceļā un sāku pastāvīgi tetovēt studijā. Vēl gadu pēc tam vēru durvis pati savai tetovēšanas studijai.

Esmu ieguvusi arī stilista izglītību, kas visu tā smuki apvieno – gan tetovēšanu, gan aksesuāru un apģērbu dizainu. Tas man ir devis vēl dziļāku krāsu un kompozīcijas izpratni. Savam priekam mēdzu veidot fotosesijas, sadarbojoties ar modeļiem un Liepājas fotogrāfiem, apspēlējot dažādas tēmas. Mans šīs vasaras lielākais projekts bija par matu krāsu, cik svarīgi ir izvēlēties sejai un personībai atbilstošu toni, kas izceļ sejas krāsu, nevis nepilnības. Kā izdevās šis projekts var aplūkot šeit – https://www.facebook.com/lina.freimane/posts/993615180751212. Strādāju ar tādiem projektiem, kas ir aktuāli manā darbā, lai parādītu pārējiem cilvēkiem savas domas par aktuālo tēmu.

Esi Liepājā zināma tetovētāja. Cik sen jau to dari?
Pirmos darbus sāku publiskot 2009. gadā. No 2012. gada tā pārvētās par manu ikdienas profesiju.

Šobrīd man pieder pašai sava tetovēšanas studija "Tattoo Shop", kurā strādāju kopā ar vēl trīs meistariem.

Kāpēc dari tieši to, ko tu dari?
Daru tikai to, kas man patīk, un tetovēšana ir mans. Ir tāds teiciens, ka, ja strādāsi darbu, kurš tev patīk, vairs nekad nebūs jāstrādā. Lūk tā!

Vai kāds no taviem darbiem, kas rotā kāda cilvēka ķermeni, ir tev īpaši mīļš, tuvs vai spilgtāk palicis atmiņā? Kāpēc?
Man ir ļoti daudz darbu, kuri ir mīļi, jo, kad tetovē, esi saslēdzies ar otru cilvēku un, lai kvalitatīvi veiktu savu darbu, ir jāsaprot kāds ir otrs cilvēks, kurš stāv tev pretī. Komunikācija notiek citā līmenī un, kad pavadi ar cilvēku kopā tik daudz laika kā to daru, ir grūti strādāt ar darbiem, kuri tev pašam nepatīk.

Vai dari vēl kaut ko bez tetovēšanas?
Jā, man pieder nu jau visu iemīļotais saloniņš "Mākslas lāde". No darba brīvajā laikā šuju aksesuārus un veru rotas no dabīgajiem akmeņiem. Tā ir mana meditācija, veids kā atiet no ikdienas.

Kas, tavuprāt, ir nozīmīgs šajā gadsimtā?
Šobrīd ir tik aktuāla cilvēka "es" meklēšana. Mēs tiecamies pēc identitātes apliecinājumiem un katrs veidojamies atšķirīgāks par citiem.

Šobrīd tik aktuāls ir cilvēka skaistuma kults. Ideāls ķermenis un perfekta āda. Veselīga ēšana un sportiskums. Jauna pasaule un jauni spēles noteikumi.

Šobrīd laikmeta iezīme ir tiekties pēc saprotošākas sabiedrības. Lauzt stereotipus un pierādīt, ka var arī citādāk un nav vajadzības nosodīt atšķirīgos.

Tā ir pasaules garša. Līdz mums gan tas viss atnāk mazliet lēnāk, taču šķiet, ka viens no soļiem, krāsainie mati, ir pārlauzts un sabiedrība atkal var iet tālāk savā attīstība. Zili mati vairs tā nepārsteidz kā tas bija piecas minūtes iepriekš.

Kāda filma, grāmata vai pasākums tev ir spilgti palicis atmiņā un kāpēc vai ar ko palicis atmiņā?
Esmu ārkārtīgi bagāta ceļojumu pieredzē. Lai kurā pasaules malā atrastos, man ir niķis, ka visu gribas salīdzināt ar mājām, ar Liepāju un Latviju. Esmu neizsakāmi pateicīga, ka esmu piedzimusi tieši šajā valstī. Mēs esam tādā dieva ausī. Mums daudz ko piedod, varam būt netaktiskāki, jo esam maza tauta. Dzīvojam savā diasporā. Mums šeit ir ļoti liela brīvība. Ja mūsējie apjaustu to, cik daudzās valstīs cilvēki nevar ģērbties tā kā vēlas, jo ir kārtējie ierobežojumi, nebūtu nekādi décolletée, nekādi plikie pleci vai atsegtie ceļgali. Kur svarīgākais ir tas, kādā ģimenē esi piedzimis, jo tas noteiks tavu dzīves ritējumu – nabags vai bagāts. Pie mums var izsisties. Ja gribi, šeit vari panākt visu ko vēlies. Ja būtu citādi, nebūtu mūsu skaistās latviešu meitenes un pagāniskie svētki Līgo ar lēkāšanu ap ugunskuru. Ja ieskaties pasaules kartē, saproti, cik maz patiesībā ir tādas brīvas valstis. Jūtos laimīga, man ir paveicies būt šeit un tagad.

Kā sāc un beidz savu dienu, lai tā būtu izdevusies?
Man patīk agri celties un daudz padarīt. Esmu īsta bitīte. Jo produktīvāk dienas laikā pastrādāju, jo labāk jūtos dienas noslēgumā.

Decembris ir klāt. Ar kādām emocijām sagaidi šo mēnesi?
Mīlu visus gadalaikus, jo īpaši decembri ziemā.

Pirmkārt, tā ir mana dzimšanas diena un tūdaļ savus šūpuļsvētkus svin arī pārējie mani draugi, tad ir Ziemassvētki, kurus pavadu ar ģimeni un draugiem.

Agrāk vienmēr šķirstīju kalendārus un skatījos kāda bilde būs iedrukāta decembrim. Decembris man asociējas ar mieru un lielu pateicību. Man tas ir pārdomu laiks, kurā domāju par pagājušo un turpmāko.

Kāpēc Liepāja tev ir īpaša?
Liepāja ir maģiska pilsēta, pa vidu starp kņadu un mieru. Ļoti priecājos, ka man ir laimējies piedzimt skaistajā vēju pilsētā, jo uzskatu, ka šeit ir lielas iespējas radošā potenciāla apzināšanai un pielietošanai. Tā audzina raksturu. Savā ceļā esmu satikusi daudzus, kuri apliecina liepājnieku skarbumu, taču tajā visā ir kaut kas skaists. Tikai to jāmāk ieraudzīt.

Kas jāredz Liepājā ziemas laikā?
Karosta un "BB wakeparks". Tas ir tepat blakus, bet kas tas par kaifu pamukt no dienas un apsēsties tajā mierā. Stundas divas vienkārši pasēdēt un pavērot sniegu un kokus. Kā cilvēki slido.

Mana mīļākā vieta pastaigām ir Karostas piekraste. Pastaigāt starp kokiem, tieši blakus jūrai, vērot dzīvnieku pēdas. Tur šobrīd uzdarbojas bebri.

Kur Liepājā iesaki aiziet izdzert gardu kafiju?
Man patīk "Makšķernieku namiņš", kas it kā ir nostāk no centra, bet tomēr pašā pilsētas sirdī. Tur ir brīnišķīga atmosfēra, lai pasēdētu ar draugiem. Tādu sajūtu noķert var reti kur pilsētā.

Mums ar vīru favorītvieta paēšanai ir kafejnīca "Aromāts" Gājēju ielā. Ellīgi garšīgs ēdiens. Ja gribas vakarā kaut kur pasēdēt, ejam uz "Bruno bāru", kas krietni atgādina īru pub. Man patīk netipiskas vietas.

Ar ko tev asociējas Ziemassvētki?
Ziemassvētki man asociējas ar ģimeniskumu. Mammas ceptajiem pīrāgiem. Daudz svecēm, mandarīniem un kakao. Esmu tāds lācis ar krietniem ogu krājumiem ziemai, vienmēr mājās izmēģinām jaunas receptes karstajiem ogu un augļu dzērieniem ar dažādām sīrupu kombinācijām.

Kā radi svētku noskaņu šajā svētku gaidīšanas laikā?
Man ļoti patīk dažādas ēteriskās eļļas. Svētku laikā vienmēr mājās tvaicēju aromalampā krustnagliņas, krūzmētras un apelsīnu ēteriskās eļļas.

Tavs novēlējums visiem šīs dienas gaviļniekiem!
Sirsnīgi sveicieni visiem maniem strēlniekbrāļiem un strēlniekmāsām! Dzimšanas diena ir īpaša ar to, ka visas vēlēšanās piepildās daudz ātrāk, tādēļ novēlu visiem atrast un saprast, kura tad ir stiprākā vēlme mūsu sirsniņās! Īpaši sveicieni manai Mākslas vidusskolas skolotājai Maritai Viļumsonei – tā nu ir sagadījies, ka svētkus svinam vienā dienā, un viņa bija pirmais cilvēks, par kuru uzzināju, ka esam dzimušas vienā dienā!