Saistībā ar valstī esošo mainīgo epidemioloģisko situāciju un, ņemot vērā visus veselības drošības piesardzības pasākumus, apbalvojuma "Goda un gada liepājnieks 2019" saņēmējus sumināja svinīgā apbalvošanas ceremonijā pagājušajā nedēļā koncertzālē "Lielais dzintars", bez apmeklētājiem, tikai tuvinieku un domes vadības klātbūtnē.

Valsts svētkos, 18.novembrī, ceremonijas video publiskots Liepājas pilsētas feisbuka lapā, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Tajā teikts: "Tradicionāli katru gadu sveicam iedzīvotājus, kuri Liepājas un tās cilvēku labā darījuši vairāk nekā citi, iedzīvotājus, kuros mājo liels darba spēks, degsme, uzdrīkstēšanās un vēlme dot citiem. Šogad Gada liepājniekiem un Goda liepājniekam paldies teicām gada patriotiskajā mēnesī un mazliet savādāk – šaurākā lokā, bet tik pat sirsnīgi.


Titulu "Goda liepājnieks 2019" saņēma kapteinis Eduards Raits. Kapteinis pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas ir viens no aktīvākiem Latvijas jūrniecības pārstāvjiem. Pateicoties Eduarda Raita nesavtīgajam veikumam vairāku desmitgažu garumā, Liepājas osta šobrīd attīstās kā mūsdienīga daudzfunkcionāla tirdzniecības osta, starptautiskas nozīmes transporta mezgls un nozīmīgs reģionālās attīstības veicinātājs."

Titulu "Gada liepājnieks 2019" šogad saņēma 13 personas:

Ērika Birzkopa, Liepājas literātu un radošo mūziķu biedrības "Helikons" valdes priekšsēdētāja – par Liepājas rakstnieku un mākslinieku darbu apkopošanu un izdošanu, kā arī nesavtīgu darbu sabiedrības labā, rūpējoties par līdzcilvēkiem.

Juris Raķis, vēsturnieks un nacionālpatriotisko organizāciju koordinators Liepājā – par unikālu vēsturisku materiālu atspoguļojumu grāmatā "Noslēpumainā Karosta" un apjomīgu Liepājas vēsturiskā mantojuma apzināšanu un popularizēšanu 2019. gadā.

Inese Kučinska, Liepājas teātra aktrise – par spilgtu darbu, ko vienmēr pamana skatītāji, kritiķi un preses pārstāvji, liekot izskanēt Liepājas teātra un Liepājas pilsētas vārdam atkal un atkal!

Zanda Gūtmane, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne, profesore – par ieguldījumu Liepājas Universitātes humanitāro un mākslas zinātņu studiju un pētniecības attīstīšanā, kā arī izdoto pētījumu "Totalitārisma traumu izpausmes Baltijas prozā".

Linda Zulmane, Latvijas Rakstnieku savienības valdes locekle un Liepājas nodaļas vadītāja – saņem par iniciatīvu un personīgo ieguldījumu Liepājas literātu darbu izdošanā 2019. gadā un literārās dzīves veicināšanu Liepājā.

Jānis Dreiblats, Liepājas teātra aktieris – aktieris, kurš 2019. gadā saņēma "Spēlmaņu nakts" balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā. Tas ir augstākais apbalvojums, ko var saņemt aktieris. Šis gods un balva lika neskaitāmas reizes izskanēt Liepājas teātra un Liepājas pilsētas vārdam visā Latvijā!

Kristīne Varažinska, profesionālās izglītības kompetences centra "Liepājas mākslas, mūzikas un dizaina vidusskola" profesionālās ievirzes pūšaminstrumentu spēles nodaļas vadītāja – par audzēkņu izciliem sasniegumiem valsts un starptautiska mēroga pūšamo instrumentu konkursos un nozīmīgu muzikālu pasākumu organizēšanu Liepājā.

Valērijs Jepiskoposovs, Liepājas Liedaga vidusskolas direktora pienākumu izpildītājs – par nozīmīgu pārmaiņu virzīšanu un veicināšanuizglītības jomā, izveidojot Liepājas Liedaga vidusskolu.

Guna Krēgere-Medne, Kurzemes ģimeņu atbalsta centra vadītāja – par ieguldījumu audžuģimeņu popularizēšanā, par atbalstu liepājnieku ģimenēm ar bērniem un iniciatīvu, organizējot sarunu vakaru ciklu "Izaugt ģimenē" audžuģimenēm un aizbildņiem.

Mārcis Būmeistars, Liepājas Muzeja tehniskais direktors – par radošu un atbildīgu darbu, īstenojot Liepājas muzeja izstāžu projektus

Agris Ruperts, profesionālās izglītības kompetences centra "Liepājas Valsts tehnikums" direktors – par Liepājas Valsts tehnikuma izaugsmes veicināšanu 2019. gadā un inovatīvu risinājumu ieviešanas sekmēšanu profesionālās izglītības mācību procesā.

Arta Gertnere, Liepājas Reģionālās slimnīcas hemodialīzes nodaļas virsārste – par izcilām spējām, sniedzot profesionālu palīdzību pacientiem un risinot negaidītas situācijas slimnīcas darbā.

Vita Pētersone, pasniedzēja un bērnu dramatisko pulciņu režisore – par ieguldījumu Liepājas bērnu un jauniešu izglītībā, estētiskajā audzināšanā un amatieru teātra mākslas popularizēšanā daudzu gadu garumā.

Mareks Gluško, Polijas Ārlietu ministrijas ierēdnis – par nozīmīgu ieguldījumuLiepājas vēstures izzināšanā un vēsturisko faktu publiskošanā, sagatavojot un izdodot grāmatu "Poļi Liepājā – zināmā, nezināmā, aizmirstā vēsture".