31. maijā uz "Lielā dzintara" eksperimentālās skatuves tika sumināti skolu teicamnieki un izcilnieki, valsts mēroga mācību olimpiāžu un zinātniski pētniecisko darbu lasījumu uzvarētāji.

Tāpat tika godināti izcilnieku skolotāji.

Izcilniekus sveica domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis un Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, vēlot visiem veiksmi nākamajos dzīves izaicinājumos.

"Gan sasniegumi, gan zaudējumi var būt nenovērtējama pieredze un motivācija turpmākajam", uzsvēra Vilnis Vitkovskis, minot vairākus pamācošus piemērus no Liepājas jauno sportistu dzīves.

"Visa pamatā ir pozitīva domāšana, jo cilvēks spēj sasniegt augstākas virsotnes, ja domā un tic savam mērķim", teica Kristīne Niedre-Lathere.

Ar dziesmām un āķīgiem jautājumiem improvizētā konkursā pasākuma dalībniekus izklaidēja populārais mūziķis un LTV raidījuma "Gudrs un vēl gudrāks" vadītājs Valters Frīdenbergs, kurš arī dalījās pieredzē, kā iemācīties dzīvē darīt to, kas visvairāk patīk, ar to arī nopelnot. Valters atklāja gan savas veiksmes, gan neveiksmes ceļā uz panākumiem.

Savā dzīves un karjeras pieredzē dalījās koncertzāles "Lielais dzintars" pasākumu un konferenču organizators Uldis Zupa, kurš vairākus gadus bijis arī Jūras spēku Mācību centra komandieris. Viņš uzsvēra izglītības lielo nozīmi karjeras veidošanā.

Uz valsts mēroga olimpiādēm šogad bija uzaicināti 67 Liepājas skolēni, iegūtas 24 godalgotas vietas. Visvairāk godalgotās vietas ieguvis Liepājas A.Puškina 2. vidusskolas skolēns Alekss Daniels Šipicins – 3.vietu fizikas valsts olimpiādē, 3.vietu krievu valodas (dzimtās) un literatūras valsts olimpiādē un 2.vieta ķīmijas valsts olimpiādē.

Ar naudas balvām 140 eiro apmērā tika sveikti 9. – 12. klašu teicamnieki un izcilnieki – pavisam 26 skolēni, kuriem vērtējums mācību gada beigās ir 9 un 10. Šogad pirmo gadu izglītojamie  naudas balvas par labām un teicamām sekmēm var saņemt reizi gadā – mācību gada noslēgumā, nevis pēc katra mācību semestra, kā tas bija iepriekšējos gadus.

Visvairāk teicamnieku šogad bija Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā (8), Oskara Kalpaka 15. vidusskolā (5) un J.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā (4). Liepājas A. Puškina 2. vidusskolā, Liepājas Raiņa 6. vidusskolā un Liepājas 7. vidusskolā ir pa trim teicamniekiem. Visaugstāko vidējo vērtējumu saņēmuši A Puškina 2. vidusskolas 9. klases skolēns Alekss Daniels Šipicins (9,94), Liepājas 7. vidusskolas 11. klases skolniece Alīna Kuprjašova (9,75) un Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas 12. klases skolēns Toms Mārtiņš Smilga (9,75).

Noslēgumā starp pasākuma laikā notikušā konkursa "Gudrs un vēl gudrāks" finālistiem tika izlozēta lielā balva – velosipēds, kuru tās ieguvējs – Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas skolotājs Normunds Dzintars uzdāvināja savai audzēknei Artai Gribēnai.

Par sasniegumiem Latvijas 41.skolēnu zinātniskajā konferencē tika apbalvoti:

Einārs Pomerancis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) par 3.vietu cittautu valodniecības un ārzemju literatūras zinātnes sekcijā (skolotāja Dagnija Deimante); Valērija Kronberga (Liepājas pilsētas 12.vidusskola) par 3.vietu cittautu valodniecības un ārzemju literatūras zinātnes sekcijā (sk. Valentīna Vasiļevska; Viktors Musijenko (Liepājas Raiņa 6.vidusskola) par 3.vietu fizikas sekcijā (sk. Uldis Žaimis); Līva Gundega Ermansone (Liepājas Raiņa 6.vidusskola) par 3.vietu inženierzinātņu sekcijā (sk. Uldis Žaimis); Valters Broks (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) par 3.vietu latviešu valodniecības sekcijā (sk. Normunds Dzintars); Alvīna Jaremčuka (Liepājas Vakara (maiņu) vidusskola) par 2.vietu psiholoģijas sekcijā (sk. Ļubova Spiridonova).

Par sasniegumiem valsts mēroga mācību olimpiādēs balvas saņēma:

Simeons Leščenko (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola) par atzinību vācu valodas valsts olimpiādē
Kārlis Džeriņš (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) par atzinību filozofijas valsts olimpiādē
Arturs Atvars (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) par atzinību ķīmijas valsts olimpiādē
Paula Lībeka (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola) par atzinību mājturības un tehnoloģijas valsts olimpiādē
Anastasija Bolotina (Liepājas 7.vidusskola) par atzinību krievu valodas (dzimtās) un literatūras valsts olimpiādē
Viktorija Ļubicka (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola) par atzinību krievu valodas (dzimtās) un literatūras valsts olimpiādē
Mārtiņš Reiss (Liepājas Vakara (maiņu) vidusskola) par 3.vietu vācu valodas valsts olimpiādē
Jeļizaveta Pahara (Liepājas pilsētas 12.vidusskola) par 3.vietu ķīmijas valsts olimpiādē
Arta Gribēna (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) par 3.vietu ģeogrāfijas valsts olimpiādē
Alina Kuprjašova (Liepājas 7.vidusskola) par 3.vietu krievu valodas (dzimtās) un literatūras valsts olimpiādē
Jeļizaveta Platinska (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola) par 3.vietu krievu valodas (dzimtās) un literatūras valsts olimpiādē
Uljana Žukova ( Liepājas pilsētas 12.vidusskola) par 2.vietu franču valodas valsts olimpiādē
Jevgenijs Pipčenko (Liepājas 7.vidusskola) par 2.vietu franču valodas valsts olimpiādē
Dāvids Korjakovskis (Liepājas pilsētas 12.vidusskola) par 1.vietu franču valodas valsts olimpiādē
Viktorija Molokoviča (Liepājas pilsētas 12.vidusskola) par 1.vietu franču valodas valsts olimpiādē
Aleksandra Kirnosova (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola) par 1.vietu krievu valodas (dzimtās) un literatūras valsts olimpiādē
Klaudija Grīnfelde (Liepājas Katoļu pamatskola) par 1.vietu mūzikas valsts olimpiādē
Eduards Spāģis Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) par atzinību fizikas valsts olimpiādē, 3.vietu ķīmijas valsts olimpiādē
Lūkass Teofils Valcis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) par 2.vietu matemātikas valsts olimpiādē, 2.vietu informātikas valsts olimpiādē

Par veiksmīgu izglītojamo sagatavošanu Valsts mācību priekšmetu olimpiādēs tika sveikti pedagogi:

Elita Balčus (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola); Ārijs Orlovskis (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija); Harijs Sirotins (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija); Arnolds Šablovskis ( Liepājas Valsts 1.ģimnāzija); Antra Tomaša  (Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskola); Svetlana Kuprjašova (Liepājas 7.vidusskola); Daina Lukjanova (Liepājas Vakara (maiņu) vidusskola); Alla Juzefoviča (Liepājas pilsētas 12.vidusskola); Līga Tetere (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija); Tatjana Maskaļeviča (Liepājas 7.vidusskola); Natālija Zabeļina (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola); Allai Kulakova (Liepājas pilsētas 12.vidusskola); Anda Karule ( Liepājas Katoļu pamatskola); Aiga Jaunskalže ( Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) Aira Mazure (Liepājas Valsts 1.ģimnāzija); Sandra Šulme ( Liepājas Valsts 1.ģimnāzija); Vineta Tomsone ( Liepājas Valsts 1.ģimnāzija); Tatjana Velika ( Liepājas A. Puškina 2.vidusskola); Nadežda Mednis ( Liepājas A. Puškina 2.vidusskola; Līga Meiruška ( Liepājas pilsētas 12.vidusskola); Inga Tokmakova (Liepājas A. Puškina 2.vidusskola).