Svētdien, 31.janvārī, 100 gadu jubileju atzīmēja liepājniece Alma Kupiča, kuru 1.februārī  pašvaldības vārdā sveica arī Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Sakarā ar epidemioloģisko situāciju un rūpējoties par sirmās kundzes veselību, mērs klātienē šoreiz simtgadnieci nesveica, bet nosūtīja ziedus un apsveikuma kartīti, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

"Patīkami, ka mūsu pilsētā ir tik spēcīgi, garā un prātā moži, dzīvespriecīgi iedzīvotāji. Sīkstums, rūdījums un neaprakstāms spēks ir mūsu pilsētas iedzīvotāju veselīgas dzīves pamatā. Paldies Almas kundzes ģimenei, kas tagad palīdz rūpēties par patīkamākām vecumdienām! Pilsētas vārdā sūtām mūsu simtgadniecei vēja vieglumu, saules gaismas prieku un vislabākos veselības vēlējumus!", savā apsveikumā saka Jānis Vilnītis.

Alma Kupiča uz Liepāju pie meitas pārcēlusies dzīvot un pavadīt vecumdienas pēc aiziešanas pensijā pirms 30 gadiem. Simtgadniece visu darba mūžu nodzīvojusi Aizputes novadā, kur strādājusi par lopkopēju un slaucēju kolhoza fermā. Arī Almas kundzes meitai Tamārai šogad tiks atzīmēta apaļa jubileja – 80 gadi. Par abām sirmgalvēm palīdz rūpēties Almas Kupičas mazmeita un divi mazmazbērni, kuri šajā ārkārtas situācijas laikā piegādā līdz durvīm visu nepieciešamo. Mazmazmeita pabeigusi Medicīnas skolu un strādā par medmāsu ģimenes ārsta privātpraksē, bet mazmazdēls – Liepājas Universitāti.

Alma Kupiča kopā ar ziediem un sveicieniem saņēma arī Liepājas pilsētas domes svētku pabalstu 150 eiro apmērā, kas tiek piešķirts visiem 100 gadu vecumu sasniegušiem liepājniekiem veselības saglabāšanai un uzlabošanai.

Pašvaldība aicina visus liepājniekus būt atsaucīgiem un informēt domi, ja kādam no tuvinieku vai radu loka tuvojas simts vai vairāk gadu jubileja. 2020.gadā svētku pabalsts 100 un vairāk gadu jubilejā piešķirts astoņiem liepājniekiem.

Personas iesniegums par svētku pabalstu jānogādā Sociālajā dienestā mēnesī, kad sasniegti simts un vairāk gadi. Iesniegums tiek pieņemts arī personas mājās, iepriekš par to informējot Sociālā dienesta darbiniekus. Tāpat iesniegumu Sociālajā dienestā var nogādāt personas radinieks, kaimiņš vai paziņa.