No šī gada 1. janvāra līdz pirmdienai, 8.augustam, Liepājas pilsētā notikuši 43 nelaimes gadījumi darbā, informē Valsts darba inspekcijas Sadarbības un attīstības nodaļa.
Visi 43 nelaimes gadījumi darbā nebija smagi, zināja teikt nodaļas vecākā eksperte ārējo sakaru jautājumos Dace Aleksāne.
Pērn Liepājā notika 72 nelaimes gadījumi darbā, no tiem viens letāls (nozare - apstrādes rūpniecība) un smagi. 2014.gadā notika 64 nelaimes gadījumi darbā, no tiem – viens letāls (apsardzes pakalpojumi) un seši smagi. Savukārt 2013.gadā mūsu pilsētā notika 73 nelaimes gadījumi darbā, no tiem – divi letāli (zivjsaimniecībā un kuģubūvētavā) un seši smagi.
Kā liecina Eiropas Savienības Statistikas biroja "Eurostat" dati, letālo nelaimes gadījumu skaits darba vietās Latvijā ir lielāks nekā vidēji Eiropas Savienībā, piemēram, 2014. gadā Zviedrijā, Lielbritānijā un Vācijā uz 100 000 strādājošo noticis vidēji 1 letāls nelaimes gadījums darbā, savukārt, Latvijā – 4,5 letālie nelaimes gadījumi, kas ierindo Latviju 4. vietā starp visām Eiropas Savienības valstīm. Arī, vērojot tendences 7 gadu periodā (2008. – 2014.), Latvija uz kopējā statistikas fona ieņem vienu no vadošajām pozīcijām letālo nelaimes gadījumu skaita ziņā.
2015. gadā situācija Latvijā ir uzlabojusies. Tas saistīts arī ar to, ka Valsts darba inspekcija (VDI) 2015.gadā pastiprinātu uzmanību pievērsa prevencijai darba aizsardzībā, informē Dace Aleksāne.
2015.gadā VDI veica 2208 preventīvās pārbaudes, kurās kontrolēja, vai darba devējs ir nodrošinājis drošu, veselībai nekaitīgu darba vidi.
VDI vēlas vērst darba devēju un darba aizsardzības speciālistu uzmanību uz satraucošo statistiku, atgādinot, ka sakārtota darba aizsardzības sistēma uzņēmumā ir svarīgākais faktors letālo nelaimes gadījumu skaita samazināšanā. Nedroša darba vide, nepilnīga darbinieku apmācība, darba vides risku neatbilstošs izvērtējums, nepietiekoša darba uzraudzība un kontrole, formāla attieksme pret darba drošību ir faktori, kas var novest pie smaga vai pat letāla nelaimes gadījuma. Tāpēc uzņēmumu vadītāji aicināti pārrunāt ar darbiniekiem drošas darba metodes, izvērtējot uzņēmumā esošo darba vidi, darbinieku apmācību, individuālos aizsardzības līdzekļus, kā arī nosūtīt darbiniekus uz obligātajām veselības pārbaudēm.