28.novembrī Karjeras nedēļas ietvaros Bērnu un jaunatnes centrs organizēja erudītu konkursu “Aso prātu cīņa”  8.,9. klašu skolēniem  par tēmu “ Kur tu strādā, liepājniek?”.

Konkursa mērķis bija rosināt interesi par Liepājā pārstāvētajām profesijām un darba nozarēm, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.
Konkursā piedalījās 11 komandas no visām pilsētas skolām. Katrai komandai vajadzēja sagatavot mājas darbu un pārējiem atraktīvi prezentēt kādas labi zināmas profesijas vizuālo tēlu. Skolēni bija sagatavojuši gan dažādus vizuālos  materialus, gan atraktīvus priekšnesumus, lai pavēstītu pārējiem par izvēlēto nozari vai profesiju.

Liepājas 7. vidusskolas komanda bija izvēlējusies jūrnieka profesiju, 15. vidusskola – pavāra, 8. vidusskola – militārista karjeru. Skolēniem populāras un atpazīstamas izrādījās arī rakstnieka, biznesmeņa, ugunsdzēsēja, ķīmiķa un skolotāja profesijas. Liepājas internātpamatskolas komanda pat bija apmeklējusi autoservisu “Ērglis un dēls”, lai uzzinātu, ko ikdienā dara autoservisa speciālisti.

Lai attīstītu erudīciju un loģisko domāšanu, konkursa otrajā daļā skolēni atbildēja uz jautājumiem gan par profesijām, gan Liepājas uzņēmumiem.

Kopvērtējumā 1. vietu ieguva Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, 2. – Čakstes 10. vidusskola, 3. – Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskola.

Skolēni Karjeras nedēļas laikā aktīvi apmeklē arī pārējos Bērnu un jaunatnes centra piedāvātos pasākumus, īpaši liela interese ir par radošajām darbnīcām, kur iespējams uzzināt, kā kļūt par šuvēju modelētāju, keramiķi, rotkali u.c.