Šonedēļ, no 11. līdz 15.oktobrim, Latvijas skolās norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau devīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar izglītības iestādēm un partneriem reģionos. Papildus centrālajiem notikumiem pasākumi notiks arī Liepājas izglītības iestādēs, informē Liepājas Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Karjeras nedēļa aizsākās 11.oktobrī, kad 7. – 9. klašu skolēniem bija iespēja izmēģināt radošo programmēšanu Learn IT programmēšanas skolas pasniedzējas vadībā. Izglītojošais materiāls pieejams VIAA Youtube kontā un īstenojams vienas mācību stundas ietvaros visu Karjeras nedēļu un arī pēc tās. Tāpat ikvienam ir iespēja piedalīties tiešsaistes pasākumos – divās diskusijās, kā arī vērot ideju hakatona atklāšanu Tavai karjerai Facebook kontā un portālā TVNET.

Tāpat pirmdien norisinājās tiešsaistes diskusija vecākiem "Tehnoloģijas ģimenē - draugs vai svešinieks?". Diskusijas moderatore, uzņēmēja un Riga TechGirls vadītāja Anna Andersone ar viesiem pārrunāja, kādu lomu tehnoloģiju izmantošana ieņem ģimenes ikdienā, kā tas vēlāk var ietekmēt jauniešu karjeras izvēli un kā atbalstīt bērnus tādu nozaru iepazīšanā, kas pašiem vecākiem nav tuvas un pazīstamas. Diskusijā piedalījās Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pedagoģe  karjeras konsultante Sarmīte Stikāne un Pusaudžu resursu centra speciāliste, jauniešu mentore Romija Krēziņa, bet vecāku viedokli pārstāvēja un pieredzē dalījās stiliste, divu dēlu mamma Indra Salceviča un TechHub Rīga līdzdibinātājs, fonda Change Ventures vadošais partneris, četru bērnu tētis Andris K. Bērziņš.

Karjeras ievirzes aktivitātes Liepājā šogad, ņemot vērā izsludināto ārkārtējo situāciju, pārsvarā norisinās katras izglītības iestādes ietvaros.  Par Karjeras ievirzi tiek domāts jau pirmsskolās, kur izglītības iestāžu 5-7 gadus vecu izglītojamo grupas šogad pēta dažādu profesijas pārstāvju ikdienā izmantojamās Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) un to, kā IKT ieviešana varētu mainīt, atvieglot ikdienas darbu dažādu profesiju pārstāvjiem.

Savukārt, 11.oktobrī J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā praktizējošs arhitekts Gundars Vīksna iepazīstināja skolēnus ar savu profesiju un tehnoloģiju izmantošanu tajā, kā arī atbildēja uz skolēnu jautājumiem, bet Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 8. klases skolēni piedalījās #codeweek2021 aktivitātē - interaktīvā tiešsaistes datorikas stundā. Stundas laikā Learn IT līdzdibinātāja un ES Programmēšanas nedēļas vēstniece Elīna Ražena kopā ar skolēniem izveidoja interaktīvu, digitālu zīmējumu JavaScript programmēšanas valodā.

Šodien, 12.oktobrī, pulksten 14 notika diskusija jauniešiem "Iedvesmas stāsti - kā es nokļuvu IKT nozarē?", kurā pieredzes stāstos dalījās IKT nozares profesionāļi. Diskusiju vadīja uzņēmēja, bijusī CityBee Latvija vadītāja un "Forbes 30 under 30" laureāte Egija Gailuma. Pieredzes stāstos par nokļūšanu IKT nozarē dalījās Java programmētāja uzņēmumā Accenture Anastasija Volkova, Web produktu īpašniece tehnoloģiju un izklaides uzņēmumā Tet Karīna Korotkova, Saldus tehnikuma IT programmas pasniedzējs Artūrs Jaunzems, IKT jaunuzņēmuma Exponential Technologies līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs, kā arī zinātnes komercializācijas eksperts Ģirts Smelters un SIA Physical Software līdzdibinātājs un Covidwallet.lv idejas autors Kārlis Upītis.

Turpinot Karjeras nedēļu, 13.oktobrī Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā IT speciāliste iepazīstinās ar profesijām IKT jomā un par darba iespējām Liepājas pilsētā, kā arī klases stundās skolotāji iepazīstinās ar karjeras konsultanta izveidotu prezentāciju par digitāliem rīkiem un sociāliem tīkliem, to lietošanu un informācijas meklēšanu. Savukārt  Liepājas 7. vidusskolā notiks tikšanās ar Valsts Robežsardzes pārstāvi, kurš pastāstīs par studiju iespējām Latvijas valsts Robežsardzes koledžā, robežsarga profesiju, darba ikdienu un nepieciešamajām IKT prasmēm robežsarga darbā.

14.oktobrī plkst.13.00 notiks Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) organizētais tiešsaistes pasākums "Iepazīsti IT profesijas", kuru vadīs ZIIC Eksperts sadarbības un attīstības jautājumos Raitis Roze, kurš nodarbības laikā kliedēs mītu, ka IT profesija ir piemērota tikai vīriešiem, kā arī, ka IT profesija ir tikai programmētājs.

Savukārt, 15.oktobrī J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā notiks tikšanās ar Ventspils Augstskolas pārstāvjiem un studentiem, kuri iepazīstinās skolēnus ar studiju saturu IKT zinātnēs, stāstīs par IKT nozīmi un pielietojumu dažādās profesijās, dalīsies pieredzē, kā iegūtās zināšanas pielietojuši studiju prakses ietvaros, kā arī atbildēs uz skolēnu jautājumiem.

Karjeras nedēļas izskaņā no 14. līdz 15.oktobrim vidusskolēniem un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus jauniešu ideju hakatonā "Manas karjeras kods", meklējot atbildes un piedāvājot risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām efektīvi palīdzēt jauniešiem karjeras izvēlē. No Liepājas Hakatonā piedalīsies Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas un Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas komandas un atklāšanas tiešraide notiks 14.oktobrī plkst. 10.00. Hakatonā jaunieši ne vien izstrādās savus risinājumus, bet arī iegūs vērtīgas zināšanas ambiciozas domāšanas, prototipu veidošanas un ideju prezentēšanas meistarklasēs.

Visa hakatona laikā jauniešiem būs pieejamas zinošu nozares pārstāvju un ekspertu konsultācijas, bet hakatona izskaņā idejas nāksies aizstāvēt žūrijas priekšā, kura lems par interesantākajiem un vērtīgākajiem risinājumiem. Uzvarētāji iegūs tehnoloģiju balvas no Accenture, bet visas komandas par dalību saņems gardas veicināšanas balvas no SIA Skrīveru saldumi un SIA Cido Grupa, kā arī jaunieša ikdienā noderīgas dāvanas no Eiropas Komisijas Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla – Euroguidance.

Pasākuma aktualitātēm un programmai var sekot līdzi sociālajos tīklos  - Tavai karjerai Facebook lapā un Twitter kontā, kā arī VIAA mājaslapā.