Latvijas Republikas atjaunošanas dienas priekšvakarā, 3.maijā, savu atjaunoto vēsturisko karogu iesvētīja Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskola.

To, ka 2012.gada 3. maijs skolai būs vēsturiska diena, savā uzrunā atzīmēja Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova. Taču viņa nebija vienīgā sveicēja un uzrunu teicēja. Domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde skolas muzejam, kurš arī ieguvis jaunu izskatu, dāvināja palmu ar vēlējumu – zaļot vienmēr! Kādreizējais skolas direktors Tālivaldis Deklaus muzeja rīcībā nodeva savu augstskolas diplomu, bet domes deputāte un izglītības darbinieku arodbiedrības līdere Irēna Opšteine atcerējās skolas solā, bet pēc tam arī pedagoga statusā 5.vidusskolā aizvadītos gadus.

Kad runas, apsveikumi un valsts himna bija izskanējusi, skolas zālē svinīgi tika ienests jaunais vai, pareizāk sakot, atjaunotais skolas pirmais karogs. Valsts arhīvā atrasto karoga oriģināla metu bija pētījusi un zīmējusi māksliniece Iveta Deģe, bet izšuvusi – karogu šuvēja Ausma Apše. Starp citu, meistare piekodināja sargāt karogu, jo armijas vienību, kas pazaudējusi karogu, vienkārši izformē.

Skolas pirmais karogs ticis iesvētīts 1940.gada 28.janvārī, bet līdzekļus karoga iegādei toreiz dāvājis Latvijas prezidents Kārlis Ulmani, kurš skolu apmeklēja 1939. gadā. Diemžēl īstais, vēsturiskais karogs ir zudis bez pēdām.

Kā pastāstīja skolas direktore Inta Korņējeva, jau sen briedusi ideja atjaunot šo karogu, jo līdz šim svinīgos brīžos lietots 1991.gadā izgatavotais vimpelis. Gatavojoties skolas 70. gadu jubilejai atrastais melnbaltais autentiskā karoga zīmējums, rosinājis uzsākt skolas karoga atjaunošanu.

Darbs pie karoga atjaunošanas ilgdzis pusotru gadu, un nav bijis viegls, kaut vai tāpēc, ka karoga izgatavošana ir dārga, piemēram, šis karogs izmaksājis 1200 latus.

Karogu iesvētīja un par visiem klātesošajiem – skolas darba veterāniem, skolotājiem, skolēniem, vecākiem – aizlūdza priesteris Andrejs Mediņš.

Pēc karoga iesvētīšanas tika atklāts arī skolas muzejs. Tā izveides iniciatore ir skolotāja un skolas vēstures grāmatas autore Silvija Segliņa, viena no pirmajām skolas absolventēm, kura daudzus gadus veltījusi skolas vēstures materiālu vākšanai un sistematizēšanai. Viņas darbu turpina vēstures skolotāja Anita Gintere, kura arī ir skolas absolvente.

DALP 5.vidusskola lepojas ar izciliem skolotājiem un spilgtām personībām, kuru devums ir nozīmīgs gan pilsētas, gan valsts mērogā, un tie ir J. Mencis, R.Akermanis, S.Segliņa, M.Ķemere, L.Bāliņa, J.Gailis, K.Rutkis, T.Deklaus un citi, par kuru darbu var izlasīt skolas vēstures grāmatā. Skolas muzejā iespējams iepazīties ar skolas vēstures materiāliem, paredzēts, ka tur notiks arī stundas un tiks rīkoti dažādi pasākumi.