Pagājušajā nedēļā satiksmes ministrs Uldis Augulis pārliecinoši paziņoja, ka ''airBaltic" 5.decembrī plāno pirmo eksperimentālo lidojumu uz Liepāju. Portāls centās noskaidrot, vai tas tiešām notiks.

Kā informēja aģentūra LETA, 16.novembrī satiksmes ministris Uldis Augulis Liepājā paziņoja, ka nacionālā aviokompānija ''airBaltic" 5.decembrī plāno pirmo eksperimentālo lidojumu uz Liepāju, kā arī vēlas apzināt iespējas atsākt regulārus lidojumus, noteikt iespējamo lidojumu intensitāti un to nodrošināšanai nepieciešamos līdzekļus. Turklāt lidojumā dosies jaunā ''airBaltic" lidmašīna "Bombardier CS300".

Tā kā šajos gados liepājnieki ir dzirdējuši ļoti daudz tukšu solījumu par reisiem no Liepājas lidostas, portāls centās noskaidrot, cik nopietni ir šie Auguļa apgalvojumi un vai šāds lidojums būs? Vai tas ir saskaņots ar Liepājas lidostu un "airBaltic"? Kāpēc 5.decembrī? Un kāpēc ar "Bombardier CS300", kura nav paredzēta Liepājas lidostai? Un ko šāds viens lidojums dos Liepājas lidostai?

Aptaujājot satiksmes ministriju, "airBaltic" un Liepājas lidostu, atbildes tika saņemtas dažādas. Satiksmes ministrija pati uz to nespēja atbildēt, jautājumu pāradresējot nacionālajai aviokompānijai. Savukārt Liepājas lidostas vadītājs Agris Sprūde atzina, ka par šo lidojumu uzzinājis tikai no ministrijas. Kā pastāstīja Sprūde, jaunā lidmašīna "Bombardier CS300", kuras pirmais komercreiss notiks tikai 14.decembrī, teorētiski varētu nolaisties Liepājas lidostā. Būtu jāzin visas tam nepieciešamās prasības, kuras nāktos izpildīt faktiski divu nedēļu laikā. Tomēr pats galvenais ir apstāklis, ka mūsu lidosta nav sertificēta komerclidojumiem ziemas apstākļos. Tātad – vai tāds lidojums Liepājai vispār būtu derīgs un vajadzīgs?

Punktu jautājumam par 5.decembra lidojumu "uz Liepāju" pielika "airBaltic". Kā portālu informēja AS "Air Baltic Corporation" Korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags, lidojums būs nevis "uz Liepāju", bet "virs Liepājas". "airBaltic" jaunā lidmašīna "Bombardier CS300" pirms komercreisu uzsākšanas 14.decembrī (maršruts Rīga – Amsterdama) veiks vairākus demonstrācijas reisus "airBaltic" sadarbības partneriem, lidostu pārstāvjiem un citiem uzaicinātiem viesiem. Viens no šiem reisiem 5.decembrī plānots arī lidojumu maršrutā virs Liepājas. Ja laikapstākļi un citi aviācijas ierobežojoši faktori pieļaus, CS300 plāno veikt zemu lidojumu un pietuvošanos Liepājas lidostai, pastāstīja Vanags.

Tātad skaļais paziņojums par lidojumu "uz Liepāju" viegli ir pārvērties par lidojumu "virs Latvijas", tikpat labi – Kurzemes, Saldus, Skrundas, Grobiņas... Viss, kas no tā tiks liepājniekiem, būs cerība uz labiem (saulainiem) laika apstākļiem, lūkojoties debesīs un cenšoties saskatīt kādu lidmašīnu, kas virs mūsu pilsētas lido nedaudz savādāk kā citas.

Savukārt par regulāriem reisiem un to iespējām esam jau daudz rakstījuši. Šajā sakarā konkrētības vēl maz.