Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 22 Laumas, 8 Ilvari un 2 Halinas. Vārdadienā sveicam Laumu Veitu.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Dzimusi liepājniece un divu lielu dēlu mamma. Esmu māksliniece un nu jau vairākus gadu desmitus pedagoģe topošajām skolotājām Liepājas Universitātē, bet pēdējos gadus arī izglītības metodiķe LDMV (Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā) Liepājas Bērnu mākslas skolā. Ļoti priecājos par šādu darba apvienojumu, jo varu savu pieredzi iekļaut LDMV un sniegt studentiem praktiskus piemērus. Laimi rodu savā dzīvē.

Kā pavadāt atvaļinājumu?
Atvaļinājumā ir ieplānota ekskursija kopā ar kolēģiem.

Brīvajā laikā taps kāds radošais darbs, kas būs arī uzskates materiāls studentēm. Jākopj arī mūsu kultūras tradīcijas – jāsagatavo kāds kārums ziemai.

Kas šķiet nozīmīgs?
Saglabāt vienkāršas cilvēciskas vērtības – ieraudzīt labo un iedvesmot.

Kur smeļaties spēku un iedvesmu?
Tā ir ģimene. Man ir paveicies ar ļoti labiem draugiem, kuri neļauj pārkāpt sirdsapziņai dzīves krīzes situācijās un, ar kuriem vienkārši ir labi. To novēlu visiem!

Liepāja ir iedvesmas pilsēta ar dabu un kultūru. Ir jābūt atklātam, redzošam, zinātkāram, tad iedvesmu sniedz jebkura cilvēka darbs.

Kura Liepājas vieta jums ir īpaši tuva?
Viennozīmīgi mūsu pludmale. Tā ir gadījies, ka mana dzīve rit  Vecliepājas jūras pusē.

Kurus kultūras pasākumus apmeklējat un kādus iespaidus uz jums tie atstāj?
Priecājos, ka varu savu ikdienu pavadīt mazo un lielo māsklinieku radošo darbu vidē, un tas nav nogurdinājis skatīt vizuālās mākslas izstādes. Biežāk apmeklēju mūsu pilsētas mūzikas pasākumus, tie ir simfoniskie vai džeza koncerti. Mums ir arī lieliskas teātra izrādes. Mākslinieku sniegums sniedz pārdomas, ļauj uzklausīt, saskatīt dažādus aspektus, nepazaudēt dzīves vērtības. Augsta profesionāla mākslinieka (tas attiecas uz jebkuru darba radītāju) snieguma vērtējums ir klusums. Tas iedvesmo.

Kas būtu jāizdara katram Liepājas viesim?
Katram viesim ir jāaiziet uz pludmali, tad jāiedomājas savu sapni, un klusumā jāuzceļ smilšu pili.

Vai zināt kāpēc jums ir tieši šāds vārds?
Māmiņa man šo vārdu vēlēja.

Jūsu novēlējums visiem šīs dienas gaviļniekiem!
Priecāsimies!