Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati, šonedēļ populārākie vārdi ir Uldis (317) un Sandis (80). Šodien vārda dienas atzīmē 22 Laumas, 2 Halinas un 10 Ilvari.

Šodien vārda dienā sveicam Liepājas Universitātes studiju programmas ‘’Kultūras vadība’’ direktori Laumu Veitu.

Kāda jums ir saistība ar Liepāju?
Esmu dzimusi Liepājā, mācījusies Liepājas lietišķā mākslas vidusskolā un studējusi Liepājas pedagoģiskajā institūtā.

Kādas ir studentu iespējas strādāt Liepājā pēc  augstskolas beigšanas?
Varu komentēt par savu vadīto studiju programmu "Kultūras vadība’’. Manuprāt, Liepājā varētu būt vairāk dažādu interesantu pasākumu, te ir iespēja radoši izpausties strādājot uzņēmējdarbībā. Priecē tas, ka jaunieši saņem darba piedāvājumus arī no pašvaldības iestādēm gan Liepājā, gan Ventspilī u.c. Studentiem ir iespēja sevi apliecināt praksē.

Ko jums kā programmas direktorei ir svarīgi saglabāt šajā programmā?
Sākot ar cilvēcisku saskarsmi, atklātām un godīgām sarunām. Profesionāli – līdzsvaru starp kultūru un vadības jomām, sadarbību ar praktiķiem kultūras iestādēs un uzņēmumos, vairāk gribētos realizē radošus projektus.

Ja jūs nebūtu pasniedzēja, jūs būtu…
 Savulaik sapņoju būt par tekstilmākslinieci, bet tad sapratu, ka ar gobelēniem maizi nenopelnīsi. Šķiet, ka mans liktenis ir bijis lemts, strādāt pedagoga darbu – skolā, metalurgu kultūras pilī un te – Liepājas Universitātē.

Kas jūs spēj iepriecināt?
Būt kopā ar mīļiem cilvēkiem. Un daba – saullēkts ezermalā, saulriets jūrmalā, trakulīgie viļņi mūsu jūrā. Labprāt klausos mūziku, varu pamest sadzīvē darāmos darbus un aizskriet uz koncertu.

Bez kuras lietas nevarat iedomāties savu ikdienu?
Pulksten 11.00 gribas kafiju!

Kā plānojat pavadīt šo dienu?
Svētku sajūta jau ir sākusies, dēls  atbraucis. Kūkas cepšana jau  sākusies (smaida).