Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 10 Bērtuļi un 4 Boļeslavi. Dzimšanas dienā sveicam liepājnieku Dāvidu Egli.

Pastāstiet nedaudz par sevi!
Esmu dzimis ventspilnieks, bet lielāko dzīves daļu esmu nodzīvojis Liepājā un uzskatu sevi par īstu liepājnieku. Pilsēta liekas interesantāka un daudz lielāka par Ventspili. Pats mācos 5.vidusskolā; tālākie plāni ir jāizdomā. Jau daudzus gadus nodarbojos ar dažādām lietām, sākot no cirka mākslinieka Liepājas ceļojošajā cirkā līdz beidzot ar velomeistaru un pārdevēju veloveikalā, un vēl pa vidu ļoti daudz sīkumu.

Kāda ir jūsu ikdiena?
Pagaidām, vasaras sezonā, strādāju Ventspils veloveikalā par velomehāniķi. Diezgan interesants darbs, daudz jauna uzzināju un tas jau pašam visu mūžu noderēs. Rudens sezonā turpināšu mācīties skolā. Ikdienā pārsvarā pārvietojos ar velosipēdu, tas ir ātrākais un praktiskākais transportlīdzeklis pilsētas vajadzībām, braucu vienmēr – lietus vai saule.

Kā atpūsties pēc smagas dienas?
Man patīk pēc garas un grūtas darba dienas izbraukt treniņā ar savu šosejas velosipēdu, parasti treniņa ilgums ir aptuveni vienu stundu. Varētu šķist – kā papildus slodze var būt atpūta? Bet manā gadījumā tas ir kā enerģijas lādiņš turpmākajam vakaram. Bet, ja kādu iemeslu dēļ nesanāk izbraukt treniņā, atpūšos mājās, darot dažādus sīkumus, vai ar draugiem.

Kas jūs aizrauj?
Mana tagadējā aizraušanās ir riteņbraukšana un veloremonti. Ir interesanti velosipēdus mēģināt uzlabot un atrast problēmas, un pilnveidot tos. Pati svaigākā lieta ir ideja, kas sākās vasaras sākumā –piedalīšanās triatlonos (peldēšana + riteņbraukšana + skriešana). Nemaz tik vieglas šīs sacensības nav, visi etapi ir jāveic no vietas un veidojas pamatīga slodze. Man pirmais triatlons bija Liepājas triatlons, startēju Veselības klasē, pirmajai reizei tīri tā nekas, uzzināju lietas, ko vajag uzlabot, tagad nākamajā startēšu Ventspils triatlonā 31.augustā. Iesaku visiem gribētājiem pamēģināt, tas ir kārtīgs izaicinājums ikvienam!

Ko jāpaspēj izdarīt vasarā?
Viennozīmīgi labi pavadīt laiku pēc savas sirds patikas, atpūsties, izpeldēties, apmeklēt visus vēlamos pasākumus un vietas. Galvenais: darīt visu, kas pašam patīk, pārējais jau nāks līdzi.

Kāda ir ideāla dzimšanas diena?
Atpūties pēc saviem labākajiem ieskatiem, dari visu sev vēlamo. Diena, kad svini, nav tik būtiska – vai tā būs tuvākā brīvdiena vai tā pati darba diena, kad iekrīt dzimšanas diena, pavadi labu laiku ar saviem draugiem un ģimenes locekļiem.

Jūsu novēlējums šodienas gaviļniekiem!
Daudz laimes un prieka jubilejā! Tā ir tikai reizi gadā.