Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem Liepājā vārda dienu svin 12 Jautrītes, 9 Sāras, 1 Kamila un 1 Digna. Dzimšanas dienā sveicam Aiju Burkevicu.

Pastāstiet nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Es mācu vēsturi Liepājas vakara (maiņu) vidusskolas 7. – 9. klasēm un lasu lekcijas uzņēmējdarbības jomā BA Turība filiālē Liepājā. Brīvajā laikā darbojos savā veikaliņā Liepājas centrā, kur piedāvāju kosmētiku un ķermeņa kopšanas līdzekļus.

Mani labi raksturo pircēju dotais nosaukums veikaliņam: Aijas smaids. Es esmu cilvēks – smiekli (tā mani sauca vasaras skolā) Man patīk, ja apkārt ir draudzīgi cilvēki, kas visus jautājumus prot risināt miermīlīgi un pozitīvi, respektējot viens otra personību, un es varu pateikties Dievam, ka manā dzīvē galvenokārt ari ienāk tieši šādi cilvēki.

Kas jums ikdienā sniedz prieku?
Iepriecina mazas, parastas lietas: laiks, kas pavadīts kopā ar maniem bērniem, tase smaržīgas kafijas no rīta, klasiskā mūzika un laba teātra izrāde, sarunas ar jaukiem cilvēkiem, ziedošu liepu smarža ceļā uz darbu, pastaigas gar jūru, interesanta grāmata, labi paveikta darba sajūta vakarā, iespēja kaut ko jaunu iemācīties.

Vai jums ir kāda īpaša aizraušanās?
Mani saista psiholoģija, īpaši tuvas tēmas ir motivācija un saskarsme, un Austrumu netradicionālā medicīna un skaistumkopšana, sevišķi dabīgi kosmētikas un ķermeņa kopšanas līdzekļi. Tādus līdzekļus arī cenšos piedāvāt saviem klientiem.

Kāda ir vislabākā motivācija sākt kaut ko darīt?
Mani vislabāk motivē praktiska nepieciešamība pēc jaunām zināšanām un prasmēm, ko varu izmantot profesionālajā un personīgajā dzīvē, kā arī vēlme pastāvīgi uzlabot savas dzīves kvalitāti. Katram cilvēkam taču ir sapņi, vai ne? Ir tik jauki kādu no tiem laiku pa laikam piepildīt. Reiz lasīju labu domu graudu: 70% no cilvēka sastāva ir ūdens. Ja viņam nav sapņu un mērķu, tad viņš ir tikai vertikāla peļķe... Es labāk reizumis esmu maziņš virpuļviesulis.

Kas jums šobrīd ir aktuāls?
Līdzīgi daudziem saviem kolēģiem, es izmantoju vasaras brīvlaiku, lai profesionāli pilnveidotos. Pavasarī un vasaras sākumā piedalījos vairākos semināros par integrācijas tēmu (iebraucēju integrācija sabiedrībā, integrācijas procesi tiem, kas atgriežas dzimtenē no ārvalstīm un citi), kas šobrīd Latvijā kļūst arvien aktuālāka.

Tikko noslēdzās Eiropas Padomes Pestalozzi programmas ietvaros organizētā Summer School 2014 Bad Wildbad pilsētā Vācijā, kas bija ļoti piesātināts pasākums, ārkārtīgi  nozīmīgs katra dalībnieka personīgajai un profesionālajai izaugsmei, kā arī sniedza nenovērtējamu iespēju satikties izglītības jomas profesionāļiem no 38 Eiropas un bijušās Padomju Savienības valstīm un dalīties pieredzē, veidot jaunus kontaktus.

Arī augustā ieplānoti kursi, šoreiz gan tepat Rīgā.

Kura ir jūsu mīļākā vieta Liepājā? Ko pilsētā gribētos citādāku?
Vislabāk man patīk jūra, pastaigas gar to. Tā ir tāda vērtība mūsu pilsētā, ko nemaz nevar pārvērtēt. Fantastisks rekreācijas resurss, ko vajadzētu plašāk izmantot pilsētas labā. Te mēs varētu pamācīties no kaimiņiem lietuviešiem. Man ir prieks, ka pamazām mūsu pludmale kļūst apdzīvotāka, tiek piedāvātas atpūtas un izklaides iespējas, kas piesaista cilvēkus.

Protams, līdzīgi daudziem citiem, es vēlētos, lai pilsētā ir vairāk darba vietu, lai atgriežas aizbraukušie un pilsēta atdzimst par to kultūras un ekonomikas centru, kāda tā bija pirms gadiem.

Ko tuvākajā laikā noteikti gribētos paveikt?
O, te jau varam vilkt ārā sapņu sarakstus. Šobrīd visaktuālākie būtu: sagatavot nodarbību ciklu, izmantojot tikko iegūtās prasmes un zināšanas, iepazīstināt klientus ar jaunu, kvalitatīvu kosmētikas līniju, apciemot draugus Londonā un nomainīt dzīvokli. Hm, vel jāpievieno šis tas personīgāks, ko, saprotams, nevēlos izpaust publiski un tuvākajā laikā sasniedzamo mērķu saraksts ir gatavs. Atliek tikai sastādīt veicamos uzdevumus un doties norādītajā virzienā! Ja ari neizdosies uzreiz sasniegt šos mērķus, pa ceļam noteikti realizēsies citi, kas tāpat būs sasniegums.

Kas pēdējā laikā ir patīkami pārsteidzis?
Ir bijuši daudzi patīkami pārsteigumi, piemēram, tas, ka visi mani audzēkņi nokārtoja vēstures eksāmenu.

Kas padara svētkus īpašus?
Man visjaukākie svētki ir tie, kurus varu svinēt kopā ar saviem bērniem. Tieši tāpēc savu dzimšanas dienu nu jau tradicionāli svinu kopā ar meitu Vācijā.

Jūsu novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Mīliet sevi! Veltiet laiku sevis kopšanai, lutināšanai un savu garīgo vajadzību apmierināšanai, nemitīgi attīstoties. Atcerieties, ka jums ar sevi būs jādzīvo kopā visu mūžu, tas ir neizbēgami, un tikai no jums pašiem būs atkarīgs, vai vecumu sagaidīsiet kā slimīgs, nīgrs kašķis, kas apnicis pats sev un citiem, vai mundra, pozitīva personība, kas sagādā prieku katram, ar ko saskaras, tajā skaitā ari sev pašam. Lai jauka jums visiem šī svētku diena!