Pēc ziņas, ka valdība lēmusi: no 13. maija sabiedriskajā transportā būs jāvalkā mutes un deguna aizsegi, portāls irliepaja.lv saņēmis vairāku satrauktu liepājnieku jautājumus. Kāda liepājniece, piemēram, bija parēķinājusi, ka pie 30 eiro vērtās mēnešbiļetes viņai nāksies vēl piepirkt kaudzi sejas masku, jo lielākoties tās ir vienreiz lietojamas. "Ēšanai naudas vairs nepaliks," sacīja sieviete.


Arī sociālajā tīklā Facebook daudzi apspriež šo lēmumu. Pazīstama žurnāliste Una Griškeviča ierakstījusi: "Tāpat LTV ziņo, ka valdība lēmusi – sabiedriskajā transportā obligāta prasība būs deguna un mutes aizsargmaskas lietošana. Ļoti jauki.


Cien. MK vēl varētu pateikt, kur tās maskas par NORMĀLU CENU var iegādāties!".

Ko pašvaldība liepājniekiem var atbildēt uz jautājumu: "Kur tās maskas par NORMĀLU CENU var iegādāties?" Varētu būt arī citi risinājumi, piemēram, ir zināms, ka valstī ir iepirkts tonnām sejas masku. Varbūt ir iespēja tās kaut kā padalīt cilvēkiem bez maksas?


Sazinoties ar pašvaldību, portāls irliepaja.lv saņēma šādu domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītājas Elīnas Tolmačovas skaidrojumu:


"Ministru kabineta noteikumu 7. maija grozījumi paredz "Satiksmes ministrijai sagatavot un satiksmes ministram apstiprināt pasākumus, lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu sabiedriskā transporta izmantošanu, tai skaitā paredzot pienākumu sabiedriskajā transportā valkāt mutes un deguna aizsegu". Tātad


jebko, kas piesedz elpceļus un tai nav noteikti jābūt sejas maskai, tā var būt šallīte, lakats, pašu šūta sejas maska."