Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina uz ikgadējiem sagatavošanas kursiem, lai uzlabotu centralizēto eksāmenu vērtējumu RSU mācībspēku vadībā. Kursi bioloģijā, ķīmijā, matemātikā, angļu valodā un latviešu valodā paredzēti gan vidusskolas pēdējo klašu skolēniem, gan citiem, kuriem studiju uzsākšanai nepieciešami centralizēto eksāmenu rezultāti, portālu informēja RSU ārējās komunikācijas vadītāja Tīna Sidoroviča.

"Sagatavošanas kursiem cauri izgājis jaunietis iegūst ne tikai dziļākas zināšanas centralizētajam eksāmenam, piemēram, ķīmijā, bet gan papildus apgūtam priekšmetam  var arī labi iepazīt augstskolas vidi – kā notiek darbs auditorijās, kādas ir e-platformas, kādos veidos norit testi," ieguvumu skaidro ķīmijas sagatavošanas kursu vadītāja Laura Fjodorova.

Pilna laika kursu norise reizi nedēļā tiek plānota gan attālināti, gan klātienē. Angļu valoda, latviešu valoda un matemātika tiks apgūti optimālajā līmenī, savukārt bioloģija un ķīmija – augstākajā līmenī. RSU sagatavošanas kursus docē pedagogi, kuri ik gadu ne vien māca skolēnus, bet arī labo eksāmenu rezultātus. Tas nozīmē, ka dalībnieki šajos kursos iemācās domāt centralizētajiem eksāmeniem nepieciešamajā veidā.

Pastāv iespēja sagatavoties pārbaudījumiem arī tālmācībā – divas reizes mēnesī tiekoties attālināti programmā Zoom. Tālmācības kursu process tiek organizēts, izmantojot RSU e-studiju vidi, kurā ievietoti mācību materiāli veiksmīgai kursu apguvei. Piekļuve e-materiāliem būs nodrošināta līdz 2023./2024. mācību gada centralizēto eksāmenu norises dienām.

Kursi, lai sagatavotos centralizētajiem eksāmeniem sāksies oktobrī, pieteikšanās iespējama ŠEIT. Savukārt iepazīties ar kursu maksu var ŠEIT.

Par Rīgas Stradiņa universitāti

Rīgas Stradiņa universitāte ir Latvijas augstskolu reputācijas topa līdere un viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām ir iespējams apgūt virkni modernu sociālo zinātņu studiju programmu. Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājaslapā. Sekot līdzi RSU jaunumiem var arī sociālajos tīklos Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter un YouTube. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu medijā "Skaļāk".