Papildināts. Liepājā ceturtdien bruņotie spēki saņēma piekto Skrundas klases patruļkuģi "Rēzekne".  Kuģa komandieris Artūrs Gražulis jauno peldlīdzekli novērtēja ļoti atzinīgi.

Jūras spēku kapteiņleitnants portālam pastāstīja, ka jau pāris nedēļas aktīvi kuģojis ar "Rēzekni", un "varu teikt – kuģis ir jauns, labs, moderns".

Svinīgajā kuģa karoga pcelšanas ceremonijā piedalīsies aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, ASV Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes pārstāvji un komandieris Gregorija Vadnais, Vācijas Gaisa spēku pārstāvis, akciju sabiedrības "Rīgas kuģu būvētava" valdes priekšsēdētāja vietnieks Vladislavs Blūms, Jūras spēku flotiles komandiera pienākumu izpildītājs komandkapteinis Kaspars Zelčs un patruļkuģa "Rēzekne" komandieris Artūrs Gražulis, kuģa krustmāte, Rēzeknes mūzikas vidusskolas pasniedzēja Inese Pāvule, kā arī Liepājas mērs Uldis Sesks, flotiles personālsastāvs un citi viesi.

Svinīgo ceremoniju vēroja arī vairāki desmiti liepājnieku.
Saņemot piekto jauno "Skrundas" klases patruļkuģi P-09 "Rēzekne", Jūras spēku flotile ir kļuvusi stiprāka, – tā svinīgajā patruļkuģa saņemšanas pasākumā atzina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube, ziņo LETA.

"Šodien Jūras spēku flotile ir kļuvusi stiprāka, spējīgāka palīdzēt mūsu valsts aizsardzībā un pildīt tos uzdevumus, ko mums uzdod likums. Miera laikā šim kuģim ir uzdevums rūpēties par cilvēku dzīvībām, sniegt atbalstu glābšanas un meklēšanas operācijās, kā arī atmīnēšanas operācijās," informēja Graube, jūrnieku vārdā apsolot sabiedrībai, ka šis kuģis pildīs savus uzdevumus.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) akcentēja, cik nozīmīgs Jūras spēku flotilei ir šis notikums: "Noslēdzies ļoti nozīmīgs projekts, kas ilga vairāk nekā sešus gadus un kura mērķis bija modernizēt mūsu Jūras spēku flotili. Patruļkuģu projekts sniedza nozīmīgu ieguldījumu arī Latvijas ekonomikā, jo daļa patruļkuģu tika pilnībā vai daļēji uzbūvēti Latvijā, sadarbojoties ar Vācijas kuģu būvētavu".

"Rīgas kuģu būvētavas" valdes priekšsēdētāja vietnieks Vladislavs Blūms pateicās NBS par iespēju patruļkuģi "Rēzekne" pilnībā būvēt Latvijā, kas deva iespēju paaugstināt "Rīgas kuģu būvētavas" darbinieku kvalifikāciju un prasmes. "Šis kuģis ir uzbūvēts saskaņā ar jaunākajām tehniskajām prasībām, kas nodrošina ilgu ekspluatāciju," norādīja Blūms.

Jūras spēku flotiles rīcībā ir vēl četri "Skrundas" klases patruļkuģi – P-05 "Skrunda", P-06 "Cēsis", P-07 "Viesīte" un P-08 "Jelgava". Visiem pieciem patruļkuģiem, kas ir modernākie Jūras spēku flotilē, ir doti to apdzīvoto vietu nosaukumi, kur ir notikušas brīvības cīņas un aizstāvēta Latvijas neatkarība – Cēsis, Viesīte, Jelgava, Skrunda un tagad arī Rēzekne.

Jaunie kuģi veic ne tikai patrulēšanas un glābšanas darbus, bet tos varēs aprīkot arī ar naftas savākšanas un mīnu meklēšanas un iznīcināšanas iekārtām.

Visi pieci ir "SWATH" tipa kuģi ar diviem torpēdtipa korpusiem un mazu ūdens apskaloto virsmu. Kuģa iegrime ir 2,7 metri, ātrums – 20 mezgli, dzinēju jauda – 1600 zirgspēku, bet korpusa materiāls – alumīnijs.