Latvijas Jūras spēkiem 20.martā svinīgā ceremonijā tiks nodots patruļkuģis "Rēzekne", aģentūru BNS informēja "Rīgas kuģu būvētavas" pārstāve Rudīte Leikuma.

Patruļkuģis "Rēzekne" ir pēdējais no pieciem Latvijas Jūras spēku vajadzībām būvētiem kuģiem, ko "Rīgas kuģu būvētava" pilnībā uzbūvējusi Latvijā.

Uz pasākumu Liepājā ir aicināti aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, Jūras spēku flotiles komandiera pienākumu izpildītājs komandkapteinis Kaspars Zelčs un patruļkuģa "Rēzekne" komandieris kapteiņleitnants Artūrs Gražulis, kā arī kuģa krustmāte Inese Pāvule.

Svinīgo karoga pacelšanas ceremoniju piestātnē pretim viesnīcai "Fontaine Royal" pulksten 11 atklās "Rīgas kuģu būvētavas" valdes priekšsēdētāja vietnieks Vladislavs Blūms.

Jaunie kuģi veic ne tikai patrulēšanas un glābšanas darbus, papildus tos var aprīkot arī ar naftas savākšanas aprīkojumu, informē uzņēmums.

Visi pieci ir "Swath" tipa kuģi ar diviem zemūdens torpēdtipa korpusiem. Kuģa garums ir 26,65 metri, platums – 13 metri, iegrime ir 2,7 metri, ātrums – 20 mezgli, dzinēju jauda – 2x800 zirgspēku, korpusa materiāls – alumīnijs.