Ceturtdien, 20.oktobrī, pulksten 15.27 Jūras spēki saņēma ziņu, ka 40 jūras jūdzes no Ventspils jahtai “Forum" ir tehniskas problēmas un nav iespēju turpināt ceļu saviem spēkiem.

Nekavējoties tika norīkots Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes kuģim KA – 14 "Astra" doties uz notikuma vietu. Ņemot vērā sliktos laika apstākļus, jahta, kurā atradās četri cilvēki, tika aizvilkta uz Ventspils ostu. Operācijas laikā kuģim KA – 14 "Astra" atbalstu sniedza arī Liepājā bāzētais patruļkuģis P-09 "Rēzekne", kas tobrīd atradās patruļā Baltijas jūrā. Cilvēki nav cietuši.

Krasta apsardzes dienests atgādina, ka pirms izlemjat pavadīt laiku ūdens tuvumā vai nodoties atpūtai jūrā, izmantojot laivu, jahtu vai citu peldlīdzekli, rūpīgi pārdomājiet, vai jums ir līdzi visi nepieciešamie glābšanas līdzekļi un esat informēti par to, kas ir jādara nelaimes gadījumā, kā arī ziņojiet par plānoto peldlīdzekļu iziešanu un ienākšanu ostās.     

Nelaimes gadījumā jūrā nekavējoties zvani uz MRCC Rīga trauksmes tālruņa numuru 115, Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.