Liepājā šodien un rīt norisināsies Patentu valdes (PV) tradicionāli rīkotais reģionālais seminārs tiesnešiem par intelektuālā īpašuma aktualitātēm, kur ar jaunāko informāciju dalīsies starptautiski atzīti lektori un klātesošajiem būs iespēja iesaistīties diskusijās par jomas novitātēm, aģentūru LETA informēja PV.

Ikgadējās apmācības PV organizē sadarbībā ar Pasaules Intelektuālā īpašuma organizāciju (WIPO), Eiropas Savienības (ES) Intelektuālā īpašuma biroju (EUIPO) un Eiropas Patentu biroju (EPO), un pasākuma mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu tiesu sistēmas darbinieku profesionālo pilnveidi un tālākizglītību, īpašu uzmanību veltot intelektuālā īpašuma aizsardzības tēmai, kas arī turpmāk pilnveidotu tiesu spriedumu kvalitāti un pilnveidotu tiesnešu zināšanas darbam ES tiesību sistēmā.

Pirmajā dienā, 12.septembrī, plānota diskusija "Preču zīmes reģistrācijas pieteikums ar negodprātīgu nolūku", ko vadīs WIPO Tiesnešu institūta juriste Inese Fernandeza Ulate. Savukārt 13.septembrī diskusiju "Baltijas tiesu prakse intelektuālā īpašuma jomā, reģionālais skats" vadīs Latvijas Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes priekšsēdētāja Dace Libarte.

Abas semināra dienas noslēgs plašāka diskusija.

Libarte norāda, ka tāpat kā ikvienam, arī tiesnešiem nemitīgi jaunus izaicinājumus rada un pielāgošanos nestandarta situācijām prasa tehnoloģiju attīstība un komersantu vēlme savu produktu atšķiršanai izmantot ne tikai tradicionālas preču zīmes, bet arī nestandarta risinājumus - piemēram, krāsas, ornamentus vai multivides zīmes.

Šo divu dienu laikā Latvijas tiesnešiem būs iespēja iegūt lielāku izpratni par šiem un arī citiem ar intelektuālā īpašuma jomu saistītiem jautājumiem, kā arī komunicēt vienam ar otru, kas neapšaubāmi paplašinās viņu redzesloku un noteikti dos pienesumu intelektuālā īpašuma aizsardzībai Latvijā.

Divu dienu semināru atklās PV direktors Agris Batalauskis un WIPO Tiesnešu institūta juriste Inese Fernandeza Ulate. Ar aktualitātēm iepazīstinās kopumā 15 lektori no dažādām Eiropas valstīm, tostarp Vācijas, Apvienotās karalistes, Polijas, Luksemburgas un Spānijas.

Semināra dalībniekiem būs iespēja uzzināt par virtuālās realitātes telpas ietekmi uz intelektuālo īpašumu, autortiesību aizsardzības robežām, atšķirtspējas vērtēšanu telpiskām un krāsu zīmēm, kā arī e-pierādījumiem preču zīmju un dizainparaugu lietās.

Šogad kā semināra mājvieta ir izvēlēta Liepāja, kas šogad kā vienīgā no Latvijas pašvaldībām ir pievienojusies Eiropas "Autentiskuma pilsētu tīklam", kas iestājas par oriģināliem, autentiskiem produktiem un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību.