Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā 25.janvārī 18.30 norisināsies labdarības koncerts "Tu esi mans draugs", kura laikā tiks vākti līdzekļi kanisterapijas nodarbībām.

Kā informēja biedrības valdes priekšsēdētaja Ilze Durņeva, koncertā piedalīsies mūziķi Kārlis Būmeisters, Emīls Balceris, Arvīds Berķis, Zanda Štrausa, Maija Kalniņa, Viktors Ellers, Normunds Kalniņš, Alex, Māris Kupčs, Linda Ločmane, Marīte Lazdāne, Ingars Gudermanis, kā arī biedrības "Dižvanagi" krustmāte – dziedātāja Olga Rajecka. Tāpat koncerta apmeklētājus priecēs grupa "Tumsa" un bērnu vokālais ansamblis "Gaismiņa".

Koncertu vadīs Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa.

Labdarības koncertu "Tu esi mans draugs" biedrība "Dižvanagi" rīko jau piekto gadu. Ieeja koncertā būs par ziedojumiem, un šogad koncerta ieņēmumi tiks virzīti kanisterapijas nodarbību turpināšanai biedrības bērniem. Šajās nodarbībās speciāli apmācīti suņi palīdz bērniem ar smagām saslimšanām (cerebrālo trieku, autismu, aizkavētu psihoemocionālo attīstību, uzvedības traucējumiem) izzināt pasauli, sazināties ar tuviniekiem, uzlabot fiziskās spējas. Kanisterapijas laikā suns ir ne tikai draugs, bet darbojas arī kā terapeits.

Par ziedojumiem varēs iegādāties arī "Royal Canin Latvia" kalendārus. Lauras Krampes fotogrāfijās tajā redzami 12 dažādu šķirņu suņi kopā ar bērniem. Kalendāra pārdošanā gūtie ieņēmumi tiks ziedoti kanisterapijas attīstībai Latvijā, lai palīdzētu bērniem kļūt veselākiem un drošākiem.

Biedrība "Dižvanagi" darbojas kopš 2008.gada jūnija. Tās galvenie mērķi ir veidot un realizēt bērnu ar īpašām vajadzībām rehabilitācijas un socializācijas programmas Liepājas pilsētā un Grobiņas novadā, veidot atbalsta sistēmu ģimenēm, kurās ir bērni ar īpašām vajadzībām, un veicināt sabiedrības izpratni un toleranci par dažādām atšķirīgām cilvēku grupām. Šie mērķi ir izvirzīti, lai īstenotu biedrības misiju – bērnu ar īpašām vajadzībām integrāciju sabiedrībā, kam ir pakārtotas arī visas biedrības aktivitātes. 2009.gada 23.jūlijā "Dižvanagiem" piešķirts sabiedriskā labuma statuss.