Neveiksmīgais polittehnologs Reinis Točelovskis tīklā Facebook.com nedēļas nogalē nācis klajā ar jaunu "atklāsmi", kas ir "patiesais" viltus "Kurzemes Vārda" izdevējs un šī izdevuma finansētājs.

Kā zināms, aizdomās par izdevuma "Par ko nekad nestāstīs "Kurzemes Vārds"" pasūtīšanu tika turēta sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa", ne velti Uldis Sesks publiski Točelovski nosauca par "Kremļa trolli" (saistībā šo izteikumu Točelovskis bija iesūdzējis Sesku par goda un cieņas aizskaršanu, bet pats pēc tam savu prasību atsauca; Točelovski, savukārt, iesūdzēja gan Uldis Sesks, gan "Kurzemes Vārds", un arī šie kriminālprocesi, pēc Točelovska teiktā esot izbeigti, tomēr policija to neapstiprina).

Videouzrunā Točelovskis tautai beidzot "atklājis", kurš tad bija īstais "melnā pīāra" izdevuma "Par ko nekad nestāstīs "Kurzemes Vārds"" izdevējs un finansētājs – nevis "sarkanie", bet "šīs avīzes tapšanā vistiešākajā veidā bija ieinteresēts Vilnītis un viņa komanda, kas arī uzņēmās galvenās finansiālās saistības, lai tā avīze nāktu gaismā". Ieraksta turpinājumā tiek "atmaskots" Vilnītis, kurš "pievīla gan vēlētājus, gan atbalstītājus, gan pašu Sesku". Protams, tāds cilvēks nevar sēsties mēra krēsla secina, Točelovskis.

No Točelovska tālāk teiktā noprotams, ka finansiālās saistības "Vilnītis un viņa komanda" gan pret polittehnologu nav izpildījuši, taču viņš par to nebrīnās, jo nav vienīgais – ir taču "bars ar cilvēkiem, kam Kronbergs ir parādā".

Kā pierādījumu savam apgalvojumam Točelovskis turpat publicējis arī it kā tiešsaistes tīklā "WhatsApp" notikušu saraksti ar Liepājas vicemēru Ģirtu Kronbergu. Šajā sarakstē cita starpā Točelovskis ik pa laikam runā par "avīzi", sūta izcenojumus un nemitīgi prāšņā, kad tiks samaksāts (ar saraksti sīkāk var iepazīties Facebook.com vietnē "Liepājas balss").

Deputāts, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas valdes priekšsēdētājs un mēra kandidāts Jānis Vilnītis portālam irliepaja.lv Točelovska "atklāsmi" komentēja īsi: "Tie ir meli". Saistībā ar Točelovska paziņojumu viņš arī gatavojot iesniegumu tiesībsargājošām iestādēm.

Savukārt vicemērs Ģirts Kronbergs vaicāts, vai Točelovska publikācija varētu likt viņam atteiksies no kandidēšanas uz Saeimu, sacīja: "Protams, nē. Tas būtu bērnišķīgi. Ja vajag, esmu gatavs jebkuram atvainoties, taču tas nav iemesls, lai atkāptos."

Kronbergs atzina, ka viņam "nav par ko sarkt":  "Desmit procenti patiesības, pārējais puspatiesība un meli. Tā politthenologi strādā. Mums ir brīva valsts, katrs var darīt, kā grib. Lai puisis izklaidējas!"

Kronbergs atzina, ka daļa no sarakstes ir notikusi, taču lielākā daļa esot sakompilēta un izdomāta. Vicemērs arī nekad neesot slēpis, ka vairāk nekā divus mēnešus pirms pašvaldību vēlēšanām ar Točelovski ir ticies.

"Tikšanās iniciators bijis Točelovskis, kurš piedāvāja savus pakalpojumus priekšvēlēšanu kampaņas rīkošanā".

Pēc vairākkārtējām sarunām Liepājas Reģionu apvienības sastāvā vēlēšanās startējošā biedrība "Liepājnieki" nolēmusi nepieņemt Točelovska piedāvājumu un nesadarboties.

"Viņa metodes un izcenojumi mums nebija pieņemami". Pēc attiekuma Točelovskis cenu vairākkārt samazinājis līdz pat smieklīgi mazam ciparam, kas licis saprast, ka "patiesībā viņš mūs gribēja iesaistīt citu mērķu labā".

"Zinot, ka saistībā ar "Par ko nekad nestāstīs "Kurzemes Vārds"" ir ierosināti vairāki kriminālprocesi, ja mēs kaut kā būtu iesaistīti šajā lietā, vismaz kāds no dienestiem būtu ar mums sazinājies, lai pārbaudītu, taču nekā tāda nav bijis," sacīja Kronbergs. "Ja tiesībsargājošās iestādes vēlēsies, es, protams, sadarbošos".

"Izskatās, ka traucējam, ja šādā veidā mūs mēģina diskreditēt," atzina Kronbergs, piebilstot, ka metodes, ko izmanto Točelovskis un kas bijušas labas Ukrainā vai Krievijā, "acīmredzot pie mums tomēr nestrādā".

Pēc Kronberga sacītā, mērķi šai dezinformācijai ir vairāki – "sarīdīt mūs savā starpā, sanaidot latviskās partijas savā starpā un diskreditēt mani, jo jebkuru jauno, kurš ienāk politikā, ir jāpadara līdzīgu pie varas esošajiem…"

Kronbergs atzina, ka "būtu interesanti uzzināt, kas par to maksāja", taču, "iespējams, Točelovskis bija palicis parādā, jo ar iepriekšējo vēlēšanu kampaņu nesasniedza solīto mērķi, un šādi atlīdzina parādu".

Pēc videoieraksta noskatīšanās viņam tagad arī esot "pilnīgi skaidrs, kas kultivē stāstu par maniem parādiem". Kronbergs arī lūdza publicēt viņa e-pasta adresi – girts.kronbergs@gmail.com – un aicinājumu sazināties ar viņu, ja viņš tiešām kādam ir palicis parādā.