Pirms 110 gadiem – 1904.gada 29.maijā – dzimis grāmatsējējs, ilggadējais „Liepājas tipogrāfijas” darbinieks Boriss Tīrs, vēsta „Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca”.

Boriss Tīrs dzimis 1904.gada 29.maijā Maskavā, miris 8.septembrī 1974.gadā Maskavā, kurp bija devies uz tikšanos ar ģimenes draudzeni no ASV (tajā laikā Maskavā mācījās arī Borisa meita Irina Tīre), apbedīts Liepājas Centrālkapos.

Boriss Tīrs dzimis krāslavieša Kārļa Tīra ģimenē, kurš XIX gs. nogalē devies uz Maskavu mācīties dzelzceļnieku kursos; tur Kārlis Tīrs iepazinās un apprecējās ar maskavieti Aleksandru. Kopš 1914.gada Tīri dzīvoja Liepājā, Kārlis strādājis par dzelzceļa stacijas priekšnieku.

Borisa Tīra sieva Elizabete Tīre (Meija), meitas Elizabete (ģimenē saukta par Asju, dzīvo Tallinā) un Irina, dēls Mihails (arī dzīvo Tallinā).

1920.gadā Boriss Tīrs beidza Skolotāju biedrības 6.klašu pamatskolu. 1924.gadā apguvis grāmatvedību K.Barona Tautas universitātē. 1925. – 1926.gadā bijis Liepājas kara slimnīcas kareivis – ziņnesis, atslēdznieks dzelzceļa darbnīcā.

Lai sapelnītu līdzekļus ģimenes dibināšanai un bildinātu ārsta Heinriha Meija meitu Elizabeti, Boriss Tīrs 1929.gadā devās uz Argentīnu. Iepazinis pasauli, bet neko lielu neiekrājis, jo nopelnīto paņēma inflācija, 1931.gadā viņš atgriezās Liepājā un 1933.gadā svinēja kāzas.

Izmācījās par grāmatsējēju, līdz 1944.gadam strādāja šajā specialitātē. No 1945.gada Liepājas tipogrāfijas grāmatu sietuves, pasūtījumu daļas vadītājs. Izveidoja tipogrāfijas kori "Dzintarjūra", ko diriģēja Ludvigs Leitis.

Tipogrāfijas darbiniekiem izplānojis, organizējis, vadījis ekskursijas ar autobusu pa Padomju Savienību, iecienītākais maršruts – Kaukāzs. Kā pasūtījumu daļas vadītājs bieži braucis komandējumos pa Padomju Savienību un visur centies apmeklēt operas izrādes vai simfoniskos koncertos, atbraucot, allaž dalījies iespaidos ar darbabiedriem.