Ir sākušies būvdarbi liepājnieka Ulda Pīlēna projektētajam un Pīlēnu ģimenes izveidotā fonda "Gropius" finansētajam ēku kompleksam Ķīpsalā, Ogļu ielā, ko Pīlēni paši mīļvārdiņā dēvē par "Olu".


Kompleksam vajadzētu būt gatavam apmēram gada laikā, proti, līdz 2020. gada beigām, pēc tam jāsāk iekārtošana, portālam irliepaja.lv pastāstīja Ilze Pīlēna.


Ar ziņu par multifunkcionāla ēku kompleksa būvniecību Ķīpsalā uzņēmēja Ilze Pīlēna dalījās pērnā gada nogalē:


"Mīļie draugi, esam no visas sirds priecīgi dalīties ar jums ziņā, ka ir noslēdzies 2 gadus garais projektēšanas un saskaņošanas laiks un šodien parakstām līgumu ar "UPB" holdingu par būvniecības uzsākšanu mūsu ilgi lolotam un izsapņotam projektam, multifunkcionālam ēku kompleksam Ķīpsalā, Ogļu ielā ar unikālu Ulda Pīlēna projektētu arhitektūru.


Projekta attīstītājs un finansētājs ir SIA "Gropius", kas ir mūsu abu izveidots ģimenes fonds. Plānotais investīciju apjoms ir 4 miljoni eiro, un tas tiek 100% privāti finansēts no mūsu ilgstošā uzņēmējdarbībā nopelnītiem līdzekļiem.


Ar prieku varam informēt, ka


ēku komplekss būs pastāvīga mājvieta Integrālās izglītības institūtam – "i3", tā būs arī mājvieta latviešu laikmetīgās mākslas plašai kolekcijai un mainīgām izstādēm,


kā arī daudzpusīgām kultūras un mākslas pasākumu programmām.


Galvenās ēkas plānojums ir olas formā, izmantojot modernākās betona, stikla un koka tehnoloģijas. Par tās unikalitāti liecinās, piemēram, stikla nesošās kolonnas, automātiski vadāms paceļams centrālās daļas jumts, veidojot ēkas apmeklētājiem iekšpagalma sajūtu, kā arī bezrāmju pašnesošās stikla fasādes un zaļais jumts ar saules baterijām. Kompleksā būs nakšņošanas iespējas vairākdienu izglītības un kultūras programmu semināru dalībniekiem. Interjeros varēs redzēt mūsu ceļojumu inspirācijas un stilu sintēzes no Japānas, Eiropas, Ziemeļāfrikas, apliecinot integrālās domāšanas filozofiju".


Integrālās izglītības institūta topošās ēkas virtuālā tūre: