Sestdien, 7.janvārī, pulksten 14 biedrības You+ telpās, Kuģinieku ielā 2, norisināsies pasākums "Dzīvā bibliotēka: Vai ir dzīve pēc projektiem?", kurā vairāki jaunieši stāstīs par savu pieredzi, kas gūta ārzemju projektos un to, kā tas mainījis viņu skatījumu un palīdzējis kļūt aktīvākiem savās kopienās pēc atgriešanās.

Koncepts "Dzīvā bibliotēka" radies Dānijā un to turpina izmantot visā pasaulē – lasītāji var paņemt grāmatu lasīšanai noteiktam laikam, tikai šajā gadījumā grāmatas ir cilvēki, un grāmata ar lasītāju nokļūst personīgā dialogā. Grāmata ne tikai stāsta, bet arī atbild uz jautājumiem un tai var uzdot savus jautājumus. Dzīvā bibliotēka palīdz veidot dialogu starp dažādām grupām, veicināt izpratni, kā arī mazināt aizspriedumus un stereotipus.

Pasākumā par savu pieredzi Čehijā stāstīs Anna Paula Gruzdiņa, par ceļojumiem un dzīves pavērsieniem Marokā, Rietumsahārā, Senegālā, Gambijā u.c. dalīsies Sergejs Morozovs, bet Annemarija Baumane un Katrīna Patrīcija Sotņičenko "lasītājus" vedīs cauri savien piedzīvojumiem Rumānijā. Plašāk par pasākumu: https://fb.me/e/2iWRC3WDW .

Pasākums notiks projekta "Radi Liepāju pats" ietvaros. Projektu "Radi Liepāju pats" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds". Pasākums var tikt fotografēts un filmēts un iegūtie materiāli var tikt izmantoti "Aktīvo iedzīvotāju fonda" un "Radi Vidi Pats" komunikācijā.